V Česku se spustily první dva vleky

Jánské lázně - Skvělá zpráva pro všechny lyžaře. Provoz dnes u nás zahájily první dva vleky. Od rána se lyžuje v Jeseníkách v Branné a také na sjezdovce Anděl v Janských Lázních.

Přidejte svůj názor

Pec pod Sněžkou

Další vleky například v Beskydech a Krkonoších začnou jezdit příští týden. Kvalita sjezdovek, zázemí skiareálů, kapacita parkovišť, ceny a nabídka restaurací nebo čistota na toaletách, to všechno bude zajímat návštěvníky zimních areálů.

Jen dva vleky dnes přivítaly první nedočkavce. V Branné v Jeseníkách se lyžuje na více než 400 metrech, v Krkonoších pak na sjezdovce Anděl ve výšce 1260 metrů nad mořem na třiceticentimetrové vrstvě sněhu.

Lyžuje se samozřejmě jen díky technickému sněhu. Pomohl k tomu mráz posledních dnů. A pozadu nechtějí zůstat ani v dalších skiareálech. "Zasněžovat jsme začali v pondělí v ranních hodinách, až do čtvrtka, pak se oteplilo. Teď čekáme na mráz," řekl Jaroslav Vrzgula ze Skiareálu v Bílé v Beskydech.

Už od příštího pátku by měla být v provozu další střediska v Krkonoších, Beskydech, Jeseníkách nebo na Šumavě a také Krušných horách.

Témata: Lyžování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uvítejte Nový rok „mezi hvězdami". Vyrazte do brněnského planetária

30.12.2018 17:55 Oslavte Nový rok „mezi hvězdami". Na Kravák, jak Brňáci familiárně říkají Kraví hoře, lze vyrazit i…

Čekání na Ježíška zkrátí dětem bruslení i zoo, zvířatům můžete přinést…

24.12.2018 08:32 Čekání na štědrovečerní večeři, příchod Ježíška a rozbalování dárků mohou dnes rodiče dětem zkrátit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama