Na Šumpersku lyžovalo 500 lyžařů, ostatní střediska zasněžují

Branná - Zimní středisko v Branné na Šumpersku zažilo první lyžařský víkend v této sezoně. Na svah tam vyrazilo asi 500 lyžařů, řekl dnes ČTK provozovatel střediska Rostislav Procházka. Ostatní střediska v Jeseníkách zasněžují. Hojně využívaná byla běžecká trasa z Ovčárny na Švýcárnu.

Přidejte svůj názor

Zatím se musí zasněžovat

V Branné se lyžovalo již od pátku, společně s Krkonošemi šlo o první místo v republice, kde se spustily lyžařské vleky. "Jsme spokojení," řekl dnes Procházka. Ve středisku jede zatím jeden vlek, velká sjezdovka s lanovkou je zasněžená z 90 procent.

"Zbývají nám skutečně už jen metry. Budeme nadále zasněžovat a v úterý bychom mohli lanovku pustit," poznamenal Procházka. Teploty jsou podle jeho slov k zasněžování dostatečné, sníh na sjezdovkách drží dobře.

Lyžaři o víkendu využívali zejména dvou či čtyřhodinové skipasy. "Lidé si zase zvykají a jsou rádi, že si potrénovali. Ještě nemají nohy nachystané na to, aby jeli do Alp," poznamenal Procházka. První lyžařský víkend v Branné se podle jeho slov obešel bez zranění.

Ostatní střediska v Jeseníkách své svahy zasněžují. "Máme zde 30 centimetrů přírodního sněhu, což je slušný základ. Zatím jsme mohli kvůli teplotám pořádně zasněžovat jen dva dny. Možná zahájíme sezonu příští víkend nebo až ten další. Radši ať máme jistotu, že na Vánoce bude vše pořádně nachystané," řekl dnes ČTK zástupce jednoho z areálů v Petříkově František Kaštyl.

Hodně běžkařů vyrazilo o víkendu do stopy mezi Ovčárnou a Švýcárnou. "Přijelo skutečně hodně lidí. Stopa je ideální, občas vykouklo sluníčko, nefoukalo, bylo kolem minus tří stupňů Celsia, skvělé podmínky," řekl dnes ČTK dispečer horské služby na Ovčárně. Záchranáři nemuseli ošetřovat žádné větší zranění.

Témata: Lyžování | Zima
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama