Na Šumavě lyžovaly stovky lidí, pro běžky je většinou málo sněhu

Plzeň - Stovky lidí si o víkendu užily lyžování v zimních střediscích Plzeňského kraje. Zatím se lyžuje jen na Šumavě, na sjezdovkách v Českém lese nebo v nižších polohách zatím není dostatek sněhu. Málo sněhu je zatím i na většině běžeckých stop na Šumavě, některé stopy se už přesto upravily.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Víkend si pochvaluje například největší zimní areál v Plzeňském kraji - Ski&Bike Šičák u Železné Rudy. "Je to přibližně podobné jako loni v tuto dobu. V sobotu u nás lyžovalo 800 lidí, dnes přes 700," řekl spolumajitel areálu Vladimír Kasík.

Díky tomu, že v sobotu klesly teploty dostatečně pod bod mrazu, začalo se v areálu opět s výrobou dalšího technického sněhu. Na Špičáku se lyžuje zatím za ceny vedlejší sezony. Lyžuje se na sjezdovce U zalomeného a Slalomová, jezdí lanovka či vleky u hotelu Sirotek. V areálu je čtvrt až půl metru přírodního a technického sněhu.

Podle Ivany Vilišové z informačního centra v Železné Rudě jsou v provozu také areály Nad Nádražím, Samoty, Belveder a Weissova louka. Běžecké trasy v okolí Železné Rudy se zatím neupravují, protože až do 15. prosince se může na cestách pohybovat těžká lesnická technika.

Směrem dál k národnímu parku se trasy zatím jen strojově utáhly, nevyřízly se v nich stopy, protože není stále ještě dost sněhu, řekla Vilišová.

Témata: Lyžování | šumava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama