Alpy hlásí dostatek sněhu, je nejvyšší čas vyrazit lyžovat

Komerční sdělení - Střediska v Alpách jsou otevřena a v provozu je většina sjezdovek, hlásí delegáti cestovní kanceláře Nev-Dama. Pojeďte za sněhem do Itálie nebo Rakouska. V Čechách tak dobré podmínky zatím nenajdete.

Přidejte svůj názor

Lyžování, ilustrační fotografie
doporučujeme

Netypický začátek sezony

Ačkoliv původní prognózy ohlašovaly tuhou zimu, zatím jsme si příliš sněhu a mrazu neužili. Podmínky na horách často připomínají spíše jaro než hlavní lyžařskou sezonu. V Alpách však zájemcům otevřeli již nadpoloviční většinu sjezdovek.

Lyžování v Itálii si užijete například v Livignu nebo Marmoladě, kde je již teď dostatek sněhu. Výborné podmínky tu vydrží po celý den. V provozu je drtivá většina sjezdovek a lanových drah. Zároveň se zatím neočekávají přívaly lyžařů, takže si můžete nerušeně vychutnávat parádní jízdu.

Tam, kde se teploty přes den dostanou nad bod mrazu, se v odpoledních hodinách občas objevují kamínky, případně ledové plochy. Ve všech střediscích ale přes noc naplno běží sněhová děla a sjezdovky se důkladně upravují.

Berme to pozitivně

Zimní Alpy přinášejí mnohem víc než „pouze" lyžování.  Aktuální povětrnostní podmínky totiž nabízí druhou tolik kýženou věc – slunce. Počasí je podle českých delegátů a jejich fotografií z alpských sjezdovek dokonalé. Jasná obloha, dobrá viditelnost – radost pohledět.

Ideální podmínky nyní v Alpách najdou také běžkaři. Trasy, například v Kronplatzu, jsou ve výborném stavu, počasí je pak již jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Aby si zimní střediska pojistila příjezd hostů, připravují pro ně různé akce a benefity. Zajímavé jsou například tzv. Ski funtazie kluby, kde naučí nejen lyžovat ty nejmenší a zároveň pro ně připraví celodenní program. Rodiče si díky tomu užijí lyžování bez starostí.

Bezpečnost na prvním místě

Protože se sněhové podmínky v Alpách během posledních dnů velmi rychle mění a sněhu rychle přibývá, roste riziko pádu lavin. Vždy proto sledujte aktuální výstrahy a varování. Jen tak nic nepokazí vaši dovolenou.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejmenší hrad u nás ani zdaleka nepřipomíná hrad. Kde ho najdeme?

11.08.2019 16:52 Velkolepá díla středověkých stavitelů v podobě hradů patří neodmyslitelně k české krajině. Ty…

Dovolená na vodě? Expert pro EZ vysvětlil, na co si dát pozor a kam vyrazit

22.07.2019 11:13 Dovolená trávená splouváním řeky patří v tuzemsku k tradičním a velmi oblíbeným. Zeptali jsme se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama