Kamikadze, horská dráha, strašidla... Pohled do zákulisí Matějské pouti

Praha - Už zítra otevře své brány Matějská pouť na pražském Výstavišti. My jsme ji navštívili už v předstihu a můžeme vám teď nabídnout pohled do zákulisí vrcholících příprav.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Už zítra budou Matějskou poutí proudit davy dětí. Zatím se na Výstavišti umývá, leští a dokončují se poslední práce na atrakcích. Všichni se modlí hlavně za dobré počasí, loňskou pouť totiž pokazila zima.

"Já si myslím, že to bude úspěšný. Loni to byla katastrofa, pokazilo se počasí. Nálada mezi lidmi je myslím dobrá, takže se určitě přijdou pobavit. Mají to jednou za rok. Nechci to zakřiknout, byl bych sám proti sobě, ale myslím si, že to klapne. Visí to na počasí," odhaduje Karel Janeček, majitel nejstarší atrakce z Matějské, Lochness dráhy. Ta je stará neskutečných 104 let a v současné době je nejstarší funkční pouťovou atrakcí v tuzemsku.

Atrakcí je na Matějské pouti asi 120. Od těch adrenalinových po běžné kolotoče a houpačky. Nebudou chybět oblíbené trháky minulých ročníků - Booster, Kamikadze, Katapult či Koule. Nově na pouť přibyly dva luxusní strašidelné zámky. Najdete tu ovšem i unikáty s příběhem. K nim patří třeba slavný a dnes už svým způsobem dobový italský kolotoč.

Kdysi býval majetkem města Prahy a stával hned vedle staré horské dráhy. Pak na dvacet let skončil ve skladu a měnil majitele. Ten poslední, Jaroslav Štaubert, se postaral o návrat kolotoče na pouť. Zajímavý je už tím, že tvořil se starou horskou dráhou jakési duo. Je totiž od stejného italského výrobce. A je dokonce dokonce starší než horská dráha. Ta pochází z roku 1974, zatímco kolotoč ve stejném designu je z roku 1965. "Poznáte to podle detailů, hlavně střechy kolotoče. Ta je stejná jako přístřešek u horské dráhy," vypráví nadšeně Jaroslav Štaubert.

K pouti samozřejmě patří i nespočet stánků s typickými pouťovými lahůdkami. Za atrakcemi zase vyrostlo celé mezinárodní městečko karavanů. Někdy prostých, jindy luxusních.

Novinkou letošního roku jsou minitančíky pro děti od 10 let. Mají benzinový motor a děti je mohou i samy řídit. Rodiče se o ně nemusejí bát, obsluha má dálkové ovládání a tank může kdykoli zastavit.

Matějská pouť se otevírá zítra v 10 hodin dopoledne. O víkendu dopělí zaplatí vstupné 25 korun, ve všední den jen 10 korun. Děti do 120 centimetrů a senioři nad 65 let mají vstupné zdarma. Otevřeno bude od úterý do pátku od 14 do 21 hodin, o víkendech a ve svátcích se bude otevírat už v 10 hodin dopoledne a provoz potrvá až do 22 hodin.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jede se do Afriky. ZOO Dvůr Králové otevřela safari, začíná hlavní sezona

19.04.2019 17:35 Aktualizováno ZOO Dvůr Králové nad Labem dnes otevřením areálů afrického a lvího safari zahájila hlavní letní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama