Krmení piraň, lemuři a vláček. ZOO Ústí zahajuje letní sezónu

Ústí nad Labem - Otevřením nového výběhu pro lemury zahájila dnes letní sezónu zoologická zahrada v Ústí nad Labem. Vybudování nové expozice stálo tři miliony korun. Zaplatil ji zřizovatel ZOO, ústecký magistrát, řekla ČTK mluvčí zahrady Tereza Limburská.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Expozice vznikla v horní části areálu v místech, kde bývalo hřiště pro minigolf. "Rekonstruovány byly původní prostory pod venkovní terasou restaurace, kde vznikly tři samostatné expozice se zázemím. Pro volný pohyb lemurů byl vystavěn průchozí výběh se vstupním dřevěným domkem, který slouží především jako ochrana proti úniku lemurů při příchodu a odchodu návštěvníků, řekla ČTK Limburská s tím, že opraven byl i celý systém ústředního vytápění. Do expozice se přestěhovala pětice lemurů kata. ZOO plánuje rozšíření chovu.

Dalších více než šest milionů korun budou stát úpravy a vybudování nových hřišť a atrakcí pro děti. ZOO plánuje opravy a rozšíření téměř všech dětských hřišť. V horní části areálu propojí dvě současná, úplně nové pak vznikne u budovy restaurace. "Pro děti tam bude řada atrakcí, jako je houpačka orlí hnízdo, šplhací síť, hradní most a houpavé schody. Zoo také pořídí nový vyhlídkový vláček," řekla už dříve ČTK mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Přesto, že je zoo otevřena po celý rok, bez jediného zavíracího dne, jsou měsíce od dubna do října návštěvnicky mnohem silnější. Souvisí to samozřejmě s počasím, prodlužujícím se dnem a nabídkou, která je v tomto období bohatší než přes zimu. Od 1. dubna je zoo otevřena od 8.00 do 18.00 hodin, a to nejen hlavní vchod z Drážďanské ulice, ale také horní vstup, který využívají zejména obyvatelé přilehlých sídlišť.

Vstupné je o něco vyšší, ale v cenových relacích minulého roku, dospělí platí 120 Kč, děti, studenti a důchodci polovinu. Lze samozřejmě využít i nabídky zvýhodněného vstupného, což se vyplatí v případě, že jednotlivec či rodina ví, že nyní bude navštěvovat zoo častěji.

Během víkendů bude jezdit zoovláček již pravidelně a návštěvníci mohou v rozšířených časech shlédnout předváděcí akce jako je krmení tuleňů, enrichment u orangutanů, cvičení lachtana, krmení piraň, procházka slonů a jejich cvičení. Pro malé děti je o víkendech připraveno i ježdění na ponících, informuje zoousti.cz.

Témata: zoo | Zvířata
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama