Na Slezskoostravském hradě se koná tradiční velikonoční jarmark

Ostrava - Pokud přemýšlíte, kam vyrazit o víkendu, mohl by vás zaujmout tradiční velikonoční lidový jarmark, který se koná 12. – 13. dubna na Slezskoostravském hradě. Připraven je zde bohatý program pro děti i dospělé, ukázky řemesel i prodej lidově uměleckých výrobků.

Přidejte svůj názor

Návštěvníky jarmarku čeká bohatý program
doporučujeme

Návštěvníky jarmarku čekají ukázky lidových zvyků, naučí se plést velikonoční pomlázku, namalovat vajíčko nebo si vymodelovat na hrnčířském kruhu hrníček. Na jarmarku načerpají inspiraci, jak nazdobit velikonoční vajíčka, vázy, košíčky a jiné tradiční výrobky. Ke zhlédnutí bude také velké množství lidových stánků s tou nejpestřejší nabídkou. Dále se mohou těšit na folklórní taneční a zpěvácké soubory, divadélko pro malé i velké nebo soutěže v pojídání mazance, v hodu velikonočním věnečkem nebo ve vyfukování velikonočního vajíčka. Děti potěší také ohrádka se živými zvířátky. V sobotu 12. dubna bude navíc otevřena nová expozice s názvem Permoníci a čerti v podzemí Slezskoostravského hradu.

Ve dnech 19. – 20. dubna 2014 se budou pro změnu slavit Velikonoce v areálu Miniuni. Děti mohou hledat velikonočního zajíčka a navíc bude připravena naučná stezka, na které zjistí, jak se Velikonoce slaví v různých místech světa. Další informace můžete nalézt také na www.cerna-louka.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Písek: Město zlata, královského hradu a nejstaršího dochovaného kamenného…

13.10.2019 19:42 Vábení zlatavého písku na dně řeky Otavy přilákalo do těchto končin obyvatele již v pravěku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama