Čarodějnické rejdy ovládnou zámek Úsov

Šumperk - Zámek Úsov přichází po otevření velké pohádkové výstavy s další zábavnou akcí pro celou rodinu. V sobotu 26. dubna od 16 hodin by na zámku neměl chybět nikdo, kdo má rád čarování, hádanky a pohádky. Bude tam totiž kralovat mocná čarodějnice Zlomíra, která pro děti i jejich doprovod chystá mnoho překvapení, zábavy i poučení.

Přidejte svůj názor

Čarodějnický oděv je vítán

V čarodějnické škole se budou děti učit různým dovednostem a kouskům. Zlomíra pomůže vybrat nejhezčí čarodějnici a její pomocnice určí z křišťálové koule cesty osudu. Na děti čekají pohádky v podání malého úsovského divadélka a celé nejvyšší zámecké patro patří pohádkovým bytostem deseti nejznámějších českých pohádek. Vedle výstavy zvané Pohádky na zámku Úsov, která je součástí hlavního prohlídkového okruhu, je možné navštívit i stálou expozici představující nejen historii hradu Úsova, ale zejména jedinečnou sbírku trofejí africké i evropské zvěře a také procházku po hradbách s nádherným výhledem.

Další novinkou úsovského zámku je nově předělaná úvodní část expozice, která se zabývá historií hradu a zámku. Mnohem více prostoru je věnováno středověkým památkám, zejména zbraním a nálezům z hradů v regionu. K vidění jsou nejen atraktivní dobové kopie zbraní, ale také originální středověké hákovnice, meče, kopí nebo měděný palcát. Zámek Úsov je kromě pondělí v měsíci dubnu otevřen každý den od 9 do 16 hodin. Informace jsou k dispozici také na www.muzeum-sumperk.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama