Slezskoostravský hrad láká na výroční oslavy

Ostrava - Ve dnech 17. – 18. května se na Slezskoostravském hradě konají hradní slavnosti, kterými hrad oslaví již 10. výročí svého otevření. Návštěvníky čeká zábavný program i historický jarmark.

Přidejte svůj názor

Návštěvníky čeká historický program představující deset etap vývoje hradu

Pro návštěvníky 10. výročí otevření jedné z nejstarších a nejvýznamnějších památek města Ostravy je připraven opravdu pestrý program. Představí se různorodé umělecké a kulturní žánry, které budou nabízet historický šerm, dobové tance a muziku nebo katovskou dílnu. Nebude chybět ani pouliční divadlo, kejklíři a komedianti, rytíři a zobrazení živé historie. Děti se mohou těšit na soutěže nebo na představení s koňmi.

Připomenuty budou i různé etapy historie hradu, ať už období Keltů a Římanů, doba husitská, období renesance, ale také třicetiletá nebo napoleonská válka. Připravena bude také interaktivní hra pro malé i velké, jejímž cílem bude vyhledat zajímavá zákoutí hradu, na kterých bude umístěn popis s významem a kryptogramem. Hra bude slosovatelná a návštěvníci budou moct vyhrát VIP kartu Ostravských výstav, a.s. Program bude probíhat na třech scénách, které budou propojeny s tradičním historickým stylovým jarmarkem. Hlavní program se bude konat vždy v 11 a v 16 hodin po oba dva dny. V sobotu večer bude program zakončen ohňostrojem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uvítejte Nový rok „mezi hvězdami". Vyrazte do brněnského planetária

30.12.2018 17:55 Oslavte Nový rok „mezi hvězdami". Na Kravák, jak Brňáci familiárně říkají Kraví hoře, lze vyrazit i…

Čekání na Ježíška zkrátí dětem bruslení i zoo, zvířatům můžete přinést…

24.12.2018 08:32 Čekání na štědrovečerní večeři, příchod Ježíška a rozbalování dárků mohou dnes rodiče dětem zkrátit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama