Slezskoostravský hrad láká na výroční oslavy

Ostrava - Ve dnech 17. – 18. května se na Slezskoostravském hradě konají hradní slavnosti, kterými hrad oslaví již 10. výročí svého otevření. Návštěvníky čeká zábavný program i historický jarmark.

Přidejte svůj názor

Návštěvníky čeká historický program představující deset etap vývoje hradu

Pro návštěvníky 10. výročí otevření jedné z nejstarších a nejvýznamnějších památek města Ostravy je připraven opravdu pestrý program. Představí se různorodé umělecké a kulturní žánry, které budou nabízet historický šerm, dobové tance a muziku nebo katovskou dílnu. Nebude chybět ani pouliční divadlo, kejklíři a komedianti, rytíři a zobrazení živé historie. Děti se mohou těšit na soutěže nebo na představení s koňmi.

Připomenuty budou i různé etapy historie hradu, ať už období Keltů a Římanů, doba husitská, období renesance, ale také třicetiletá nebo napoleonská válka. Připravena bude také interaktivní hra pro malé i velké, jejímž cílem bude vyhledat zajímavá zákoutí hradu, na kterých bude umístěn popis s významem a kryptogramem. Hra bude slosovatelná a návštěvníci budou moct vyhrát VIP kartu Ostravských výstav, a.s. Program bude probíhat na třech scénách, které budou propojeny s tradičním historickým stylovým jarmarkem. Hlavní program se bude konat vždy v 11 a v 16 hodin po oba dva dny. V sobotu večer bude program zakončen ohňostrojem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kroměříž se pyšní místem, které obdivuje celý svět

04.11.2018 20:38 Aktualizováno Původně zde stával biskupský dvorec, který se po čase změnil v pevný hrad. Ten se později proměnil…

Orloj nemá pouze Praha. Na tom olomouckém se podepsali komunisté

24.10.2018 18:40 Aktualizováno Když se řekne pojem „orloj“, každý si jistě vybaví slavný pražský orloj na Staroměstské radnici.…

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama