České dráhy lákají na velikonoční jízdu parním vlakem na Křivoklát

Praha - České dráhy vypraví o velikonočním víkendu parní vlak na středočeský hrad Křivoklát, cestující s platnými zpátečními a rodinnými jízdenkami navíc získají poloviční slevu na vstupné do hradního areálu. Informoval o tom v úterý mluvčí drah Petr Pošta.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Vlak bude sestaven z historické patrové soustavy, pěti starých osobních vozů 3. třídy a dvou bufetových vozů. Povede jej parní rychlíková lokomotiva Albatros," uvedl Pošta. Vlak podle něho odjíždí z pražského branického nádraží v sobotu, neděli a pondělí vždy v 9.15, příjezd na Křivoklát je naplánován zhruba na 11.30. Zpět do Prahy bude vlak odjíždět v 15.38. Zpáteční jízdenka přijde na 240 korun, dětem a rodinám dráhy nabídnou zlevněné vstupné.

"Největší zájem je už tradičně o sobotní jízdu. Místa k sezení jsou v tomto vlaku již prakticky vyprodána a projednáváme posílení soupravy. Cestujícím proto doporučujeme vyrazit na Křivoklát v neděli a pondělí a jízdenky nakoupit v předstihu," řekl Petr Pavlík z Českých drah.

Hrad Křivoklát na Rakovnicku připravil pro návštěvníky od 11. do 13. dubna Knížecí Velikonoce. Program se bude konat na dolním nádvoří, vstupné činí 50 korun pro dospělé. Návštěvnici hradu se přenesou v čase o 150 let zpět, aby s knížecí rodinou přivítali příchod jara. Čeká je velikonočně vyzdobená kaple a velký řemeslnický jarmark v prostorách celého dolního nádvoří a ve vnitřních prostorách dolního hradu, kde mohou spatřit mnoho zručných řemeslníků při práci. Hudbou i slovem bude program po celé tři dny provázet skupina Krless. Areál hradu je otevřen od 10 do 17 hodin.

Témata: výlety | vlaky parní
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama