Na zámku v Úsově vypukne Středověké odpoledne

Šumperk – Další zábavnou akcí pro celou rodinu na zámku v Úsově bude Středověké odpoledne, které vypukne v sobotu 21. června od 13 hodin. Návštěvníky čeká střelba z kuší a praku, změří svoji sílu v přetahované nebo si mohou vyzkoušet kvintánu a klání v šermířském souboji.

Přidejte svůj názor

Zámek v Úsově tentokrát ovládne středověká zábava

Středověké atrakce pro děti i dospělé budou probíhat na nádvoří zámku v sobotu 21. června 2014 od 13 až do 17.30 hodin. Kdo se navíc rozhodne pro prohlídku celého zámku, bude mile překvapen. K vidění je totiž nově předělaná úvodní část expozice, která se zabývá historií hradu a zámku. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout nejen atraktivní dobové kopie zbraní, ale také originální středověké hákovnice, meče a kopí. Třetí patro, kde je připravena výstava Pohádky na zámku Úsov, potěší zejména děti.

V červnu je zámek kromě pondělí otevřen od 9 do 19 hodin. Cena vstupenky je 90 Kč, poloviční 45 Kč. Návštěvníci s platnou vstupenkou na prohlídku expozice zámku ze dne 21. června mají vstup na nádvoří zdarma. Informace můžete nalézt také na www.muzeum-sumperk.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uvítejte Nový rok „mezi hvězdami". Vyrazte do brněnského planetária

30.12.2018 17:55 Oslavte Nový rok „mezi hvězdami". Na Kravák, jak Brňáci familiárně říkají Kraví hoře, lze vyrazit i…

Čekání na Ježíška zkrátí dětem bruslení i zoo, zvířatům můžete přinést…

24.12.2018 08:32 Čekání na štědrovečerní večeři, příchod Ježíška a rozbalování dárků mohou dnes rodiče dětem zkrátit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama