Olomouc zve na oslavy Svátků města

Olomouc – Počínaje dnešním dnem až do soboty bude Olomouc lákat návštěvníky na tradiční Svátky města Olomouce. Na programu je nejen řada zajímavých akcí a koncertů, ale i novinka v podobě instalace světelných objektů zvaná Czech the Light.

Přidejte svůj názor

Olomouc
doporučujeme

Svátky města Olomouce 2014 nabídnou tradiční historizující program, který je soustředěn na obě hlavní náměstí. Vše zahájí akce, kterou se Olomouc hlásí k dědictví dávných generací. Tradiční průvod ke cti svaté Pavlíny začíná v pátek 13. června v 17 hodin na Horním náměstí. O hodinu později budou ostatky svaté Pavlíny uloženy v chrámu svatého Mořice. Na Dolním náměstí budou nabízet své zboží představitelé tradičních regionálních řemesel. Hanácké hodování se zabijačkou, vdolky a dalšími místními dobrotami i Hanácký farmářský trh, to jsou zase akce, které potěší zejména chuťové pohárky návštěvníků.

Nedílnou součástí Svátků města jsou koncerty či divadelní představení. O velký open-air koncert na Horním náměstí se v pátek od 19 hodin postará Michal Hrůza a jeho kapela Hrůzy. V G galerii města Olomouce se uskuteční výstava obrazů ze sbírek statutárního města, jedná se především i obrazy Olomouce z různých historických období. Po celou sobotu budou hrát ve městě kapely jako například Lucrezia Borgia, AG Flek, Navostro či Heath & Molly, představí se šermíři ze spolku Adorea, před publikum předstoupí i Divadlo Studna a loutkové divadlo Kašpárkova říše.

Atraktivní novinkou je instalace světelných objektů pod názvem Czech the Light. Jednotlivé světelné objekty najdou diváci ve Smetanových sadech, na Terezské bráně, na nádvoří Arcidiecézního muzea, na kapli Svaté Barbory a v Muzeu moderního umění. V sobotu mohou zájemce potěšit i další akce, jako například Mistrovství ČR v oblíbené hře pétanque ve Smetanových sadech či projekt oživení městských parků s názvem Zaparkuj. Kompletní program je k dispozici na svatkymesta.olomouc.eu.

Loading...
Témata: olomouc
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama