Vydejte se na výlet do Pravěku Mohelnicka

Mohelnice – Pokud nevíte, jak byste se zchladili v parných letních dnech, můžete se vydat do muzea v Mohelnici, kde vás čeká unikátní archeologická expozice o pravěku. Dobrým tipem na prázdninový výlet je i návštěva nedalekých Loštic, kam se nejezdí pouze za tvarůžky, ale také za tvorbou malíře a ilustrátora Adolfa Kašpara.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Výstava je zaměřena na pravěké období neboli úsek dějin lidstva, ze kterého nemáme žádné písemné zprávy. Jedná se o historii civilizace, která ještě neznala písmo. Vývoj od starší doby kamenné až po raný středověk, v němž samozřejmě písmo již používali, je v expozici znázorněn na časové řadě, která je oživena a doplněna unikátními artefakty z nesmírně bohatého a pestrého fondu archeologických sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku. Expozice pomocí moderních audiovizuálních prostředků provází návštěvníka od dob lovců mamutů až po Velkomoravskou říši. O tom, jaký byl život v pravěku, se může návštěvník přesvědčit v interaktivní herně, kterou najde na dvoře mohelnického muzea. Tam si může vyzkoušet pravěké techniky, popřípadě vyluštit různé kvízy, odpovědět na otázky a hádanky nebo sestavit skládačky dokreslující život v pravěku.

Muzeum nabízí dále historickou expozici Z dějin Mohelnicka, která v roce 2006 získala první místo v národní soutěži Gloria Musaealis. Zbrusu nová výstava Spolky a společenský život v Mohelnici od poloviny 19. století do poloviny 20. století je pro změnu lahůdkou pro milovníky regionální historie.

Z Mohelnice je to jen kousek do Památníku Adolfa Kašpara v Lošticích, které jsou proslavené známými loštickými poháry a samozřejmě i tvarůžky. Adolf Kašpar, vynikající ilustrátor děl našich předních literárních klasiků, je známý především jako autor kreseb k Babičce Boženy Němcové. Expozice děl tohoto umělce je navíc doplněna sezónní výstavou s názvem Přátelé Adolfa Kašpara. Více informací můžete nalézt na www.muzeum-sumperk.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama