Vydejte se na výlet do Pravěku Mohelnicka

Mohelnice – Pokud nevíte, jak byste se zchladili v parných letních dnech, můžete se vydat do muzea v Mohelnici, kde vás čeká unikátní archeologická expozice o pravěku. Dobrým tipem na prázdninový výlet je i návštěva nedalekých Loštic, kam se nejezdí pouze za tvarůžky, ale také za tvorbou malíře a ilustrátora Adolfa Kašpara.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Výstava je zaměřena na pravěké období neboli úsek dějin lidstva, ze kterého nemáme žádné písemné zprávy. Jedná se o historii civilizace, která ještě neznala písmo. Vývoj od starší doby kamenné až po raný středověk, v němž samozřejmě písmo již používali, je v expozici znázorněn na časové řadě, která je oživena a doplněna unikátními artefakty z nesmírně bohatého a pestrého fondu archeologických sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku. Expozice pomocí moderních audiovizuálních prostředků provází návštěvníka od dob lovců mamutů až po Velkomoravskou říši. O tom, jaký byl život v pravěku, se může návštěvník přesvědčit v interaktivní herně, kterou najde na dvoře mohelnického muzea. Tam si může vyzkoušet pravěké techniky, popřípadě vyluštit různé kvízy, odpovědět na otázky a hádanky nebo sestavit skládačky dokreslující život v pravěku.

Muzeum nabízí dále historickou expozici Z dějin Mohelnicka, která v roce 2006 získala první místo v národní soutěži Gloria Musaealis. Zbrusu nová výstava Spolky a společenský život v Mohelnici od poloviny 19. století do poloviny 20. století je pro změnu lahůdkou pro milovníky regionální historie.

Z Mohelnice je to jen kousek do Památníku Adolfa Kašpara v Lošticích, které jsou proslavené známými loštickými poháry a samozřejmě i tvarůžky. Adolf Kašpar, vynikající ilustrátor děl našich předních literárních klasiků, je známý především jako autor kreseb k Babičce Boženy Němcové. Expozice děl tohoto umělce je navíc doplněna sezónní výstavou s názvem Přátelé Adolfa Kašpara. Více informací můžete nalézt na www.muzeum-sumperk.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama