V Itálii otevřeli "Hollywood na Tibeře", nechybí ani pekelná horská dráha +VIDEO

Řím - Nový zábavní park Cinecitta World v Římě přivítal již první filmové fanoušky a nadšence. Návštěvníci se zde podle agentury APA přenesou do zlatého věku italských filmů, do doby, kdy se filmovému studiu Cinecitta u Říma přezdívalo "Hollywood na Tibeře." Ve zdejších prostorách vznikly nezapomenutelné filmy jako Ben Hur či Quo Vadis.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Zábavní park Cinecitta World má oživit vzpomínky na vyhaslou filmovou slávu, která tu začala zářit před 74 lety. Se zdejšími filmovými studii jsou spojena jména uměleckých velikánů od Roberta Rosselliniho (1906-1977) až k Federiku Fellinimu (1920-1993).

Tento projekt za 250 milionů eur (asi 6,87 miliardy korun) má podle provozovatelů přilákat do konce tohoto roku 1,5 milionu návštěvníků, v roce 2015 očekávají návštěvnost čtyř milionů lidí.

"Návštěvník se stane protagonistou dne, promění se ve filmovou hvězdu, stane se součástí nějakého fiktivního filmu," přislíbil zajímavé prožitky návštěvníkům podle agentury AP ředitel parku Emmanuel Gout v projevu během víkendového slavnostního otevření areálu.

Příchozí po vstupu uvítají dvě velké paže, které upomínají na mistrovské dílo režiséra Giovanniho Pastroneho Boj o světovládu (v originále Cabiria).

Park, který je denně otevřený od 10 - 23 hodin, mimo jiné nabízí na 20 různých atrakcí, osm žánrových filmových setů ve čtyřech sálech a sedm restaurací, které jsou také inspirovány filmy. Mnoho travnatých ploch umožní do sytosti relaxovat a nasávat zdejší atmosféru.

V srdci parku se nachází hlavní místo celého areálu věnované filmovému producentovi a zakladateli studia Cinecitta, kterým byl Dino De Laurentiis (1919-2010).

Cinecitta World je dobře dostupný kyvadlovou dopravou asi za 45 minut, autobusy vyjíždějí z několika zastávek v Římě nebo Vatikánu.

Zdroj: YouTube

Park se rozkládá zatím na ploše 50 hektarů, postupně se má rozšířit na 140 hektarů. Zpočátku zde bude zaměstnáno na 500 lidí, jejich počet bude narůstat se zvětšováním parku.

Vstupenka pro dospělé návštěvníky stojí 29 eur (asi 797 korun), pro děti mladší deseti let a dospělé nad 65 let je cena 23 eur (asi 632 korun), k dispozici jsou i zvýhodněné rodinné vstupenky. Děti menší než jeden metr mají vstup volný.

Od zábavního parku si jeho zřizovatelé slibují také oživení turistického ruchu ve "věčném městě". "Průměrný turista (podle statistik) stráví pět dnů v Paříži, ale jen dva a půl dne v Římě. Průměrná doba pobytu se v Paříži prodloužila, když v jejím dosahu otevřeli Disneyland Paris," uvedl podle AP Luigi Abete, prezident italské organizace Italian Entertainment Group (IEG).

Cinecitta World bude prý mezi ostatními tematickými parky vyčnívat v několika ohledech - například tu bude i lepší jídlo, které si návštěvníci budou moci vychutnat v opravdu důstojném prostředí zdejších komfortních restaurací.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama