Ministerstvo zahraničních věcí vyšle do Chorvatska české policisty

Praha - Čeští policisté budou během turistické sezóny od 1. července do 31. srpna pomáhat v Chorvatsku českým občanům řešit situace při styku s místní policií, řekl v pátek Jaroslav Horák, vrchní ředitel právní sekce ministerstva zahraničních věcí. Policisté budou působit ve městech Omiš a Šibenik.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie
doporučujeme

"V tradiční prázdninové destinaci českých turistů bude působit osm policistů, ve dvojicích se budou měnit každých 14 dnů. Pracovat budou ve společných hlídkách s chorvatskými kolegy a měli by řešit případy, kdy naši občané přijdou do styku s chorvatskou policií," uvedl Horák. Nosit budou stejnokroj české policie, takže je turisté snadno poznají. "Lidé mohou také využít volání na tísňové číslo 112, kde budou chorvatskou policií přepojeni na českého policistu a s ním mohou řešit vše v češtině," uvedl Horák.

Ministerstvo zahraničních věcí také zřídilo v nejoblíbenějších prázdninových destinací speciální konzulární jednatelství, na která se mohou lidé v případě nouze obrátit. "V letošním roce budou jednatelství tradičně ve Splitu, Rijece, Podgorici, Barceloně a Burgasu," vyjmenoval. Chorvatsko je dlouhodobě tradiční prázdninová destinace českých turistů, v loňském roce navštívilo zemi přes 600 tisíc Čechů.

Česká velvyslanectví v Záhřebu a Aténách budou personálně posílená z českého ministerstva zahraničí.

Horák varoval turisty před nelegálním držením drog. Ministerstvo zaregistrovalo stoupající počet případů zadržených Čechů při pašování drog, a to zejména ve státech Latinské Ameriky. "Ke konci roku 2009 bylo za drogovou činnost uvězněno celkem 103 občanů," řekl. Nejvíce jich bylo zadrženo v Peru (19), Španělsku (15) a Itálii (10).

Všechny důležité informace mohou turisté najít na webových stránkách ministerstva www.mzv.cz. Ministerstvo zahraničních věcí disponuje kromě speciálních konzulárních jednatelství také rozsáhlou sítí honorárních konzulárních úřadů. V současnosti jich má Česká republika celkem 160.

Loading...
Témata: Chorvatsko
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Retro prázdniny: Proč už se nejezdí k moři do Rumunska a do Ruska?

27.07.2019 09:45 Léto je tady a všichni, kteří si to můžete dovolit, a kteří rádi relaxujete u moře, se rozmýšlíte,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama