Malta: Evropská nádhera s arabským nádechem

Praha - Malta, země mnoha tváří. Destinace, které vás bez pochyby okouzlí. Navíc je cenově velmi dobře dostupná, tudíž nevyčerpáte veškeré své úspory.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Češi když říkají, že pojedou na „maltu“, vlastně tvrdí, že zůstanou v teple domova. Ale nechme rčení rčením a pojďme se společně vydat na místo, kde slunce nepřestává svítit.

A opravdu, Malta nabízí 360 slunečných dní v roce. Jen pět zbylých je zataženo či pochmurno. To znamená jediné, můžete vyrazit kdykoliv! Malta je republika a leží přesně uprostřed Středozemního moře. Jedná se o bezpečnou zemi, takže strach není na místě. Výbornou zprávou je, že se zde téměř každý člověk výborně domluví, protože druhý úřední jazyk je zde angličtina.

Proč na Maltu?

Protože zde slunce nezapadá, lidé se nemračí a pořád je důvod k radosti. A navíc si zde každý najde své. Milovníci historie a architektury budou obdivovat megalitické chrámy až z dob 5000 let př. n. l. nebo se procházet památkami UNESCO, městy Valletta a Mdina.

Rodiny si odpočinou na písečných i kamenných plážích, na třech největších ostrovech - Malta, Gozo a Comino. Zejména Blue Lagoon je svojí čistotou vyhlášená.

Ti, co mají rádi více akce, mohou využít nabídku scuba dive center – jednotlivé ponory startují od 60 eur. Je možné zapůjčit vodní lyže nebo skútr, případně absolvovat některou z okružních plaveb.

A jižanská kultura? Té je na Maltě opravdu hodně. Někdy vám přijde, že se nacházíte v arabském světě. To mají na svědomí malé vápencové domky a přeplněné ulice. Zkrátka jižanský národ se vším všudy, jak se sluší a patří.

Jak na Maltu cestovat?

Asi nejlépe letadlem. Tedy samozřejmě vždy záleží na okolnostech a požadavcích turisty. Nicméně letadlo skýtá největší pohodlí.

Můžete ale samozřejmě zvolit trajekt, autobus i osobní automobil.

Kdy na Maltu vyrazit?

Jak bylo již řečeno, díky skvělým klimatickým podmínkám téměř vždy. Souostroví se nachází i přibližně 100 km od pobřeží Sicílie. To zaručuje teplé a slunečné klima. Přesto se sem nevydávejte v lednu a únoru, kdy teplota venku klesá pod 10 °C. Sněhu a mrazu se bát nemusíte, ale chladněji bude.

 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama