Itálie není jen cestovatelská destinace, je to životní styl

Praha - Země ve tvaru boty je mnohem více, než je než jen přímořské letovisko. Je to místo, které na vás dýchne unikátní atmosféru a náturu, která se vám dostane doslova pod kůži.

Itálie, ilustrační foto
doporučujeme

Dle slov cestovatelů se nedá Itálie popsat slovy, ale musíte ji zažít. Můžete sem jezdit každý rok a stále vás bude mít čím překvapit. Každý kout země je jiný a sever a jih spolu mají pramálo společného.  Už Julia Roberts ve filmu Eat, pray, love věděla, že Itálie je srdeční záležitost, kterou když si jednou zamilujete, je to láska na celý život.

Sever, to je typická Evropa. Městské metropole, spěchající úředníci v těsných kvádrech, dámy na vysokých podpatcích s kávou v ruce, obchody, supermarkety a městské kanceláře. To ale není ta pravá "Itálie" v zažitém slova smyslu.Abyste okusili kouzlo té pravé italské atmosféry, musíte na jih.

Jih, to je temperament, nespoutanost, vášeň. Auta troubí na míle daleko, obyvatelé křičí jeden přes druhého, vůně špaget se line ulicemi. Čas tu nehraje roli. Důležitá je rodina, setkání u dobrého jídla a siesta. Vše ostatní počká. Krásné, že? To určitě chce nejeden cestovatel prožít na vlastní kůži.

Ať už vyberete sever nebo jih, italský životní styl vás pohltí a budete mít stále co objevovat. Jedno léto vám určitě nestačí!

Proč zrovna Itálie?

Pokud vám nestačí výše zmíněné důvody, zde jsou další. Pohoda. To je asi nejlepší slovo, které Itálii vystihuje. Na každém rohu vás bude lákat delikátní jídlo, voňavé espresso a milí lidé. Můžete lenošit na pláži s knihou v ruce nebo se jen tak procházet skvostnými uličkami.

Můžete se ale i kulturně vzdělávat. Čeká na vás nekonečné množství památek, z nichž přes 50 je zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Sever láká milovníky turistiky a zimních sportů. Na jihu naopak vítají rybářská městečka s luxusními přístavy pro zámořské plavby. To vše dělá z Itálie destinaci, jejíž rozmanitost vás nikdy neomrzí. Už máte sbaleno? 

Jak se do Itálie dostat?

I to bylo již zmíněno - jakkoliv! Stopem, autem, vlakem, letadlem i pěšky. Navštívit Itálii není v dnešní době nic složitého.

Kdy vyrazit do Itálie?

V podstatě celý rok. Každé roční období má něco do sebe. Záleží na vás, kdy si budete potřebovat odpočinout a okusit zase trošku té italské pohody a klidu. Od května do října je v Itálii letní sezona. Během letních prázdnin může být ve městech až 45 °C, proto je lepší chytat bronz na jedné z mnoha pláží, které zemi lemují po celém obvodu. Milovníci zimních sportů si pak přijdou na své v lyžařských střediscích v Alpách.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama