Pozor na přestupky v cizině, pokuty vám zbytečně dovolenou prodraží

Praha - Plánujete cestu do Chorvatska vlastní dopravou? Dejte si pozor na přestupky. Některé mohou vaši dovolenou hodně prodražit. Podívejte se, kolik a v jaké zemi zaplatíte za rychlou jízdu nebo špatné parkování.

Ilustrační foto
doporučujeme

Pokud patříte mezi ty, kteří upřednostňují cestování do Chorvatska za sluníčkem a mořem vlastní dopravou, měli byste vědět, kolik vás může stát jízda mimo předpisy dané země. Rychlá jízda vás může připravit o rodinné úspory. Přečtěte si, kde si obzvlášť dát při řízení pozor a kolik přibližně za vaše přestupky můžete v přepočtu zaplatit.

Na Slovensku platí stejné rychlostní limity jako u nás. Jen v obci se smí jet až šedesátikilometrovou rychlostí.

Také Slovinci mají limity 50, 90 a 130 km/h pro jízdu v obci, mimo obec a po dálnici. Jen na rychlostních silniích se smí maximálně stovkou.

Rovněž Maďarsko má hodně podobné limity jako my. V obci, mimo obec i po dálnicích smíte jet stejnou rychlostí jako v Česku. Na rychlostních silnicích je limit 110 km/h.

Rakouské limity jsou: v obci 50 km/h, mimo obec 100 km/h, na rychlostní silnici 110 km/h a na dálnici 130 km/h.

V Chorvatsku platí stejné rychlostní limity jako v Česku. V obci můžete s osobákem jet 50 km/h, mimo obce 90 km/h a po dálnicích 130 km/h. Jedinou výjimkou je to, že na rychlostních silnicích se smí jezdit pouze 110 km/h.

Jiné limity platí ale pro těžší auta, například obytné vozy nebo osobáky s přívěsem. Mimo obec a rychlostních silnicích se smí jet maximálně 80 km/h, na dálnici devadeátkou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama