Euro 2012

Alexandr Vondra (Ministr obrany)

Vondra na fotbal nepoletí, kvůli novinářům bude sedět u televize

Praha - Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) ve středu oznámil, že na čtvrteční čtvrtfinálový zápas Eura 2012 mezi Českem a Portugalskem armádním speciálem nepoletí. S odkazem na společenskou atmosféru a kritiku novinářů bude českému výběru fandit v Praze u televize.
ilustrační fotografie

ČD vypraví speciální rychlíky na čtvrtfinále

Praha - Dva speciální rychlíky vypraví České dráhy (ČD) pro fotbalové fanoušky, kteří míří na čtvrteční čtvrtfinálové utkání českého týmu ve Varšavě. Agentuře Mediafax to ve středu sdělil Radek Joklík z tiskového oddělení ČD.
Ilustrační fotografie

Polský tisk nešetřil reprezentaci kritikou

Vratislav - Po sobotní prohře 0:1 s Českem v rozhodujícím utkání o postup ze skupiny A na mistrovství Evropy se polská reprezentace ocitla pod vlnou kritiky. Informace přinesla v neděli agentura Reuters.

Polští a ruští ultras se porvali, policie nasadila vodní děla

Varšava - V úterý se strhly potyčky mezi fotbalovými fanoušky Polska a Ruska, píše zpravodajský portál onet.pl. Před večerním zápasem reprezentací obou zemí na mistrovství Evropy museli zasahovat policejní těžkooděnci, kteří na rozvášněný dav nasadili i vodní děla.
Tomáš Rosický

Češi byli rádi za snový úvod, Rosický má problémy s achillovkou

Vratislav - Čeští fotbalisté zvládli klíčovou úterní bitvu s Řeckem a po výhře 2:1 mají stále naději na postup do čtvrtfinále ME. Kaňkou na výsledku je zranění kapitána Tomáše Rosického, který má problémy s achillovkou a jeho start v sobotu proti Polsku je nejistý.

Senzace! Řecko - Česká republika 1:2 a rozdáme si to s Polskem o postup ze skupiny

Vratislav - Čeští fotbalisté porazili v druhém utkání skupiny A Řecko 2:1 a po tříbodovém zisku jsou stále ve hře o postup do čtvrtfinále. Reprezentace měla výborný úvod, už v 6. minutě vedla po gólech Jiráčka s Pilařem 2:0, vítězství nakonec nezhatila ani chyba brankáře Čecha, po které z kraje druhého poločasu snížil Gekas.

Staroměstské náměstí ovládne souboj Čechů proti Řekům

Praha - Mistrovství Evropy 2012 v Polsku a na Ukrajině opět ožije na Staroměstském náměstí v Praze. Fotbaloví nadšenci mohou v úterý sledovat na velkoplošné obrazovce od 18 hodin další zápas české fotbalové reprezentace s Řeckem, informovala Mediafax Hana Tietze za pořadatele.

Souboj Francie - Anglie skončil remízou 1:1

Doněck - Fotbalisté Francie remizovali v utkání skupiny D mistrovství Evropy v Doněcku s Anglií 1:1. Vedoucí gól Angličanů vstřelil ve 30. minutě hlavou stoper Joleon Lescott, ve 39. minutě. vyrovnal Samir Nasri.

Ekonomové znudění krizí předpovídají fotbal

Berlín/Amsterdam/Řím - Evropští ekonomové jsou otrávení dlouhotrvající ekonomickou krizí a své prognostické dovednosti proto zaměřili na předpovídání výsledků fotbalových zápasů na Mistrovství Evropy. Píše o tom v neděli agentura AFP.

POZOR: Oficiální dresy některých týmů jsou toxické!

Brusel - Oficiální dres polského týmu na fotbalovém ME 2012 obsahuje toxiny a měl by být stažen z prodeje, škodlivé substance prý podle Evropské organizace spotřebitelů (BEUC) obsahují i dresy jiných týmů finálového turnaje. Zprávu přinesla v pátek agentura Reuters.