Martin Fuksa (kanoista)

Český kanoista Martin Fuksa

Kanoista Martin Fuksa postoupil přímo do semifinále, jeho bratr naopak končí

V závodě na 1000 metrů dokázal v pátek brzy ráno středoevropského času postoupit přímo do semifinále rychlostn kanoista Martin Fuksa. Ten totiž svou rozjížďku vyhrál a čtvrtfinále tak tedy absolvovat nemusel. Na stejné trati se naopak nedařilo jeho bratrovi Petrovi, který ve své rozjížďce skončil až čtvrtý a v dalších jízdách už tohoto českého reprezentanta čeští fanoušci nespatří.

Kajakář Dostál neměl potíže s postupem do semifinále, v něm jsou i deblkanoisté

Svoji rozjížďku v závodě na 1000 metrů dokázal s přehledem vyhrát český kajakář Josef Dostál v rámci pondělního programu Letních olympijských her v Tokiu. Proto se tak Dostál objeví v úterním semifinále, stejně jako jeho kolegové delbkanoisté Petr a Martin Fuksové, kteří tak ve své rozjížďce v závodě na 1000 metrů pro změnu skončili třetí a v následném čtvrtfinále pak dokonce druzí.
Ester Ledecká

"Zlatá obojživelnice" Ledecká má další vítězství, kolegy nechala daleko za sebou

Nejlepším Armádním sportovcem roku 2018 se s převahou stala dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. Šampionka ve snowboardingu i sjezdovém lyžování v anketě Dukly, jejíž výsledky byly dnes vyhlášeny v Praze, získala 708 bodů. Nechala o více než sto bodů za sebou snowboardcrossařku Evu Samkovou, jež byla na ZOH v Pchjongčchangu bronzová. Třetí příčku v hlasování obsadil kanoista Martin Fuksa, dvojnásobný mistr Evropy a majitel dvou medailí z mistrovství světa.