Hokej MS CZE Tým

Alois Hadamczik

Jalonenovi zvoní hrana. Hadamczik a spol. o něm sice nehlasovali, dali ale úkol Havlátovi

Hned po vyřazení z historicky neúspěšného světového šampionátu v Rize a Tampere, kde český národní A-tým skončil až na osmém místě, bylo jasné, že se pod finským stratégem Karim Jalonenem výrazně rozviklá židle. Minulý týden ve čtvrtek předstoupil před výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) v čele s Aloisem Hadamczikem, který ale o něm nakonec nehlasoval. Naopak udělil úkol generálnímu manažerovi Martinu Havlátovi, a to vypracovat podrobnou zprávu o tom, jaký je plán směrem k domácímu světovému šampionátu v příštím roce. Rozhodlo se pak o konci finského asistenta Fredrika Norreny.

Češi nenapodobili Nory, s Kanadou na závěr skupiny i kvůli spornému gólu prohráli 1:3

Tradičně bohatý poslední hrací den skupinové fáze byl na programu v úterý a kromě dalších pěti zápasů se do jednoho z nich postavili i čeští hokejisté, jejichž posledním soupeřem ve skupině B byla Kanada. Největším otazníkem před tímto zápasem bylo, kdo se postaví do české branky a před duelem se nakonec potvrdilo jméno Karla Vejmelky. Ten si chtěl vylepšit bilanci z posledního vzájemného zápasu v loňském semifinále, kdy Češi prohráli vysoko 1:6. Rozhodně podal lepší výkon než tehdy, jelikož předvedl až 41 zákroků, přesto to nestačilo, stejně jako zlepšená hra Čechů ve druhé třetině. I díky tomu bylo po ní stav nerozhodný 1:1, ale ve třetí třetině rozhodl Tyler Myers, přičemž ho v závěru podivnou brankou na konečných 3:1 do prázdné klece doplnil Lawson Crouse.

Ani Češi nenašli recept na silné Švýcary. Ti díky povedené druhé třetině a Ambühlovi vyhráli 4:2

Čeští hokejisté se na letošním MS v neděli večer střetli s dosud nejsilnějším soupeřem ve skupině B, tedy se Švýcarskem. Ani svěřenci kouče Kariho Jalonena ale nakonec nenašli recept na reprezentanty země helvétského kříže, přestože první třetina byla z jejich pohledu povedená. Vždyť skóre zápasu otevřel kapitán Roman Červenka, Švýcaři však ještě v této části hry stihli vyrovnat a v následné druhé třetině, kterou ovládli a otočili výsledek na 1:3. V závěrečné třetině se sice snažili dostat se zase do hry, podařilo se jim díky Kubalíkovi snížit, ale další obrat v zápase Švýcaři nedopustili, naopak pojistili si vedení, když navýšili na konečných 4:2.
Češi pod výhře nad Norskem míří do čtvrtfinále

Češi vyhráli nad Norskem díky trefám z první třetiny 2:0, mohou se těšit na čtvrtfinále

Svěřenci kouče Kariho Jalonena tentokrát nedopustila nepříjemnosti podobné těm z úvodu přešlého duelu se Slovinci, se kterými téměř dvě třetiny prohrávali 0:2. Takový průběh skutečně nechtěli Češi opakovat a tak to byli nakonec oni, kteří nyní po první třetině 2:0 vedli. Další branky už se nepřidaly ani na jedné straně a to i přesto, že především ve druhé třetině měli Norové k dispozici hned několik minut početní výhody započatou přísným vyloučením Daniela Voženílka do konce zápasu. Všechny nástrahy ale český tým přežil bez úhony a může se těšit z jistoty účasti ve čtvrtfinále.

Zraněnému duu Sedlák-Chytil skončilo MS. K mužstvu už se připojil náhradník Lenc a přijela další posila

Před víkendem se potvrdil nejhorší možný scénář pro českou hokejovou reprezentaci. Ta totiž nemůže do dalších bojů na hokejovém MS už počítat s útočníky Lukášem Sedlákem a Filipem Chytilem. Kvůli zranění museli oba turnaj předčasně opustit a tak český realizační tým využil nového pravidla spočívajícího v náhradě zraněného hokejisty za nového hráče. Tím je Radan Lenc, jenž dorazil do dějiště šampionátu už v pátek. V sobotu se potvrdila další posila a to Radim Zohorna, jenž má již po sezóně v zámořské AHL.

Lotyši živí naději na postup. Česko v prodloužení porazili 4:3

Zatímco Češi úvodní dva duely na letošním MS vyhráli, Lotyši je naopak prohráli a proto tak potřebovali s českou reprezentací nutně bodovat. A dělali proto všechno od úvodního buly, protože do zápasu vlétli takovým způsobem, že Češi tehdy pomalu nestíhali. I když lotyšskou aktivitu utnul prvním gólem Němeček, ve zbytku utkání svěřenci kouče Kariho Jalonena už jen dotahovali, neboť v něm vedli nejprve 2:1 a následně i 3:2. Kempný sice v závěru základní hrací doby poslal duel do prodloužení a zajistil tak svému týmu alespoň bod, ten druhý už ale Češi nepřidali. V závěru prodloužení totiž o prvním vítězství pobaltského celku nad tím českým na velkém turnaji rozhodl Oskars Batna.

Chytil po duelu s Kazachstánem rozšířil marodku. Proti Lotyšům nastoupí Češi bez něj

Hned o dva Filipy přišla prozatímně česká hokejová reprezentace v úvodu letošního MS. Zatímco v prvním duelu se Slováky schytal tvrdý zákrok do hlavy Filip Chlapík, který se tak proti Kazachům v neděli nemohl představit, právě v zápase s Kazachstánem se ke konci první třetiny nešťastně zranil útočník Filip Chytil, když se trefil pukem do obličeje. Proto tak tedy tentokrát česká reprezentace nebude moct počítat pro svůj pondělní večerní duel s Lotyšskem ani s Flipem Chytilem.
Český tým se na úvod MS postavil Slovensku

Češi na úvod hokejového MS i přes vlastní gól porazili Slovensko 3:2

Tak to v pátek pro nejen české hokejové fanoušky konečně vypuklo. Sedmaosmdesátý ročník hokejového mistrovství světa v Tampere a Rize začalo pěkně zostra, mimo jiné federálním derby mezi Českem a Slovenskem. A hned úvodní minuty ukázaly, jak je tento duel pro obě země jako vždy prestižní a od začátku tak nechtěly nechat nic náhodě. Všechny branky v úvodním zápase šampionátu padly v první třetině, přičemž Češi v ní prohrávali 1:2 po nešťastném vlastním gólu. Kromě padesátého gólu v reprezentaci Romana Červenky se totiž následně o další dva české góly postaral Lukáš Sedlák a díky tomu si tak svěřenci kouče Kariho Jalonena připsali první vítězství na tomto mistrovství.
Ilustrační fotografie.

Strach o Smejkala. Na tréninku den před dnešním startem MS v hokeji tekla krev

Jistě i on, stejně jako celé mužstvo české hokejové reprezentace, se těšil až v pátek 87. mistrovství světa v ledním hokeji vypukne, mimo jiné duelem mezi Českem a Slovenskem od 15:20. Jenže pro útočníka Jiřího Smejkala nezačal šampionát v Tampere a Rize vůbec dobře, jelikož den před startem během tréninku v Daugava Areně přišel o zuby. Stalo se tak poté, co byl trefen hokejkou spoluhráče Jiřího Černocha a trénink tak musel s krvavým zraněním předčasně opustit.
Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa Norsko 4:1

Čeští hokejisté porazili na MS Norsko 4:1. Míří k branám čtvrtfinále

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa v utkání základní skupiny B v Tampere Norsko 4:1 a získali důležité body na cestě za postupem do čtvrtfinále. Dvakrát skóroval David Pastrňák, po gólu přidali Jakub Vrána a Roman Červenka. Norové se prosadili až za stavu 0:3 ve třetí třetině.
Jaromír Jágr i v padesáti letech stále hraje nejvyšší soutěž v mateřském Kladně.

ANALÝZA: Když začínal, stála Berlínská zeď. Hokejista Jágr slaví padesátiny. Virtuóz na ledě se slabostí pro mocné politiky

Jeho ikonicky dlouhé a kudrnaté lokny, které zpoza helmy za ním vlály obdobně jako zoufalí soupeřovi obránci, jej proslavily stejně slovutně jako betonově silné nohy a šikovné ruce, jimiž stále znemožňuje brankáře. Útočník Jaromír Jágr, který dnes slaví padesáté narozeniny, proměnil lední hokej v dokonale krásné umění. Na ledě stále skládá útočné ódy, kterými dobyl NHL, jež byla k hráčům ze starého kontinentu léta přezíravá a chovala k nim despekt. Geniální virtuóz se v zámoří stal nejlepším Evropanem, v jehož vitríně se blýskají dva Stanley Cupy, olympijské zlato i dva tituly mistrů světa. Legendární číslo osmašedesát vyniká i mino kluziště, kde své jméno s oblibou spojuje s mocnými, vlivnými politiky, kteří právě vládnou. Má pro ně slabost. Jubilant se nejdříve klaněl ODS, kterou později vyměnil za Babišovo hnutí ANO. Kladenskému fenoménu je na výsluní zkrátka dobře a nemusí se jednat jen o nabité stadiony. Nemá problém s prezidentem Zemanem letět i do komunistické Číny.
Hokej MS20: Česko vs Kanada

Češi na MS hokejistů do 20 let skončili. S Kanadou prohráli 0:3

Čeští hokejisté prohráli ve čtvrtfinále juniorského mistrovství světa v Edmontonu s Kanadou 0:3 a turnaj pro ně končí. Obhájci zlatých medailí si rozhodující dvoubrankový náskok vypracovali již v první třetině, třetí gól přidali při české power play v závěru zápasu.
Česko bojuje o bronz s Ruskem

Česko - Rusko 2:3 SN. Národní tým sahal po medaili, nakonec padl na nájezdy

Česká hokejová reprezentace dnes hrála o první medaili od bronzu z roku 2012. Po včerejší semifinálové porážce od Kanady 1:5 se národní tým utkal s Ruskem, které nám připravilo jedinou porážku v základní skupině. V medailovém utkáním nám bohužel uštědřilo další, když zvítězilo 3:2 po samostatných nájezdech.
Český tým v souboji s Kanadou

MS v hokeji. Česko před finálem vyhořelo. S Kanadou prohrálo 1:5

Čeští hokejisté nastoupili v semifinále mistrovství světa v Bratislavě proti Kanadě. Trenéři v čele s hlavním koučem Milošem Říhou se rozhodli opět pro hru se sedmi obránci a třinácti útočníky. Zápas o postup do finále ale Češi nezvládli a Kanadě podlehli 1:5.
Praha

MS v hokeji: Boj Čechů o medaile! Praha bude fandit na Staroměstském náměstí

Česká města o víkendu chystají velkoplošné projekce z hokejového mistrovství světa. Přímé přenosy zápasů o umístění české hokejové reprezentace budou moct fanoušci opět sledovat v Praze na Staroměstském náměstí. Hokej se bude promítat také třeba na náměstích v Táboře nebo Benešově, na zimním stadionu v Jihlavě, ale například i na nádvoří prostějovského zámku, zjistila ČTK. Semifinálové utkání odehrají Češi s Kanadou v sobotu od 19:15.
Češi porazili v dramatickém boji Němce 5:1

MS v hokeji 2019: Češi porazili v dramatu Němce 5:1. Postupujeme!!!

Je to tady. Po skupinové fázi přicházejí na řadu na světovém šampionátu vyřazovací zápasy, přičemž těmi prvními jsou čtvrtfinálová utkání. V jednom z nich se česká hokejová reprezentace utká s Německem a hokejoví fanoušci doufají v úspěch a postup do bojů o cenné kovy, na které český hokej čeká od roku 2012. Do branky v duelu proti našim západním soudedům nakonec nastoupí Patrik Bartošák s tím, že mu bude krýt záda na střídačce Šimon Hrubec. Pavel Francouz je podle posledních informací mírně zraněn. V sestavě se pak celkem nečekaně neobjevuje ani reprezentační debutant na letošním MS Jakub Vrána. Čtvrtfinálový zápas jste mohli sledovat online na webu Eurozprávy.cz