Hokej MS FRA Tým

Fanoušci USA (ilustrační foto)

Francie slaví první výhru na MS po čtyřech letech, Rakušané mají ze zápasu s USA bod

V nedělních odpoledních zápasech bodovali oba letošní náhradníci za Bělorusko a Rusko, tedy jak Francouzi, tak Rakušané. Zatímco země galského kohouta slavila první výhru mezi světovou elitou po čtyřech letech, když nad Kazachstánem vyhrála 2:1, naši jižní sousedé berou překvapivý bod po utkání s Američany. To totiž došlo do prodloužení za stavu 2:2, přičemž v zápase Rakousko dokonce vedlo o dvě branky. Nakonec zámořští hokejisté duel dokázali otočit, když v prodloužení rozhodl Luke Hughes.
Slovenští hokejoví fanoušci

Francouzi sahali po obrátce, Slováci ale nakonec vyhráli. USA si poradily s Lotyši

V pátek začal 86. ročník hokejového mistrovství světa, které se letos koná ve Finsku. Jako první se na kluzišti v Helsinkách představili bronzoví medailisté z letošní olympiády v Pekingu Slováci, kteří na úvod narazili na Francouze, náhradníka za vyloučené Bělorusy. Francouzi Slováky jen tak ke třem bodům snadno nepustily, vždyt ve druhé třetině kousali natolik, že dvougólové vedení Slováků dokázali smazat. Ke konci druhé třetiny ale Slováci zásluhou Takáče šli zpátky do vedení, které už tentokrát nepustili. Do prázdné branky se pak ještě ke konci zápasu trefil Regenda, pro nějž to tak byl druhý gól v zápase. Druhý souběžně hraný odpolední zápas v Tampere mezi Američany a Lotyši tolik vyrovnaný nebyl. Po dvou třetinách to bylo jasně pro Američany 4:0, Lotyši se pak zmohli jen na jediný gól.
MS v hokeji 2019

MS v hokeji: Britové se senzačně zachránili! Švédové měli na mále, přesto si výhrou nad Lotyši zajistili čtvrtfinále

Dva neuvěřitelné duely byly na programu právě probíhajícího letošního hokejového mistrovství světa na Slovensku v pondělí odpoledne. V košické skupině A se v přímém souboji o záchranu v elitní divizi mistrovství světa střetli Francouzi s Velkou Británií a přestože podle papírových předpokladů čekalo, že tento duel zvládnou lépe reprezentanti země galského kohouta, tedy již ostřílení účastnící světových šampionátů z posledních let, nakonec to jsou nečekaně oni, kteří si příští rok na elitním mistrovství světa nezahrají. V zápase sice vedli 3:0, ještě do konce druhé třetiny ale Britové snížili na 3:2 a poté, co ve třetí třetině nováčci z Ostrovů dokázali vyrovnvat, duel šel do prodloužení. V něm mohli několikrát Francouzi rozhodnout, ale nakonec Britové zásluhou Bena Daviese otočili skóre na 4:3 a mohla tak propuknout britská radost. Infarktový duel se pak odehrával ve stejnou dobu v bratislavské skupiny B. Mezi Švédskem a Lotyšskem se tam uskutečnil přímý souboj o postup do čtvrtfinále a i když z počátku modrožlutí vedli 2:1, pobaltskému celku se duel povedl otočit 3:2 v jeho prospěch. Rozhodlo se až za vyrovnnaného stavu 4:4, kdy se Lotyši rozhodli hrát bez brankáře a právě trefou do prázdné sítě Rasmussen poslal Švédy mezi nejlepších osm mužstev turnaje.

MS v hokeji: Švýcaři nenašli recept na ruského gólmana, Finsko po výhře nad Francií sahá po vítězství ve skupině

Po neuvěřitelném heroickém výkonu Švýcarů v sobotním duelu se Švédskem, kde nakonec po skvělé přestřelce prohráli s Tre Kronor 3:4, hokejový svět čekal, jaký výkon předvedou reprezentanti následující den proti Rusku, kterému málokdo vstřelil na tomzo turnaji branku, konkrétně se to podařilo doposud pouze Norům (a to hned dvakrát) a Lotyšům. Nakonec ani Švýcarku se nepodařilo ruské sborné vstřelit branku, přestože měli také k tomu příležitosti. S Rusy však prohráli 0:3. Stejným poměrem si pak Finové ve skupině A poradili s Francouzi, což tak znamená, že parta kolem Kaapa Kakka může klidně vyhrát svou košickou skupinu, pokud tedy ještě v úterý porazí Německo.

MS v hokeji: Slováci tentokrát žádné drama s Francií nepřipustili a stále myslí na postup. V souboji Norů s Rakouskem byl k vidění hattrick

V pátek se v Košicích předtsavili opět domácí slovenští hokejisté, kteří se tak snažili odčinit nezvláádnuté závěry z předešlých svých dvou utkáních s Kanadou (5:6) a Němci (2:3) a stále se tak snažit o přibližení se do vysněného čtvrtfinále. Po pátečním souboji s Francií jejich naděje na postup mezi nejlepších osm nakonec stále žije, protože zemi galského kohouta dokázali naši východní sousedé přehrát 6:3 a další hektický závěr zápasu tak nepřipustili. Francouzi tak budou bojovat o záchranu v elitní soutěži především v dalším zápase s Velkou Británií. O záchranu jde také Norsku, přičemž tak potřebovalo porazit Rakousko, aby se záchraně Seveřané přiblížili. Norsko vyhrálo 5:3 a k důležitým třem bodům Norům pomohl hlavně svým hattrickem obránce Bull.
Hokej MS CAN Tým

MS v hokeji: Kanada si koledovala s Francií o problém, přesto nakonec splnila povinnost. Švédové si poradili s Rakušany

Přestože favorité z Kanady vedli v duelu skupiny A s Francií chvíli pouze o gól a jejich výkon byl odpovídající tomu, že hrajou právě proti zemi galského kohouta, nakonec se jim přes to povedlo dokráčet k povinným třem bodům, když nad Farncouzi vyhráli 5:2. Pro hokejisty s javorovým listem na hrudi to tak byla již třetí výhra v řadě. Švédové nastoupili ve druhém čtvrtečním odpoledním zápase po dvoudenním volnu a proti Rakousku zase předvedli další kanonádu na letošním šampionátu. Nad našimi jižními sousedy totiž vyhráli bez potíží 9:1. Za zmínku stojí rozhodně fakt, že se v tomto duelu trefil ve svém prvním střídání na tomto MS nová švédská posila z NHL Gabriel Landeskog.
Hokej, ilustrační foto

MS v hokeji: Další skalp. Po Dánsku a Británii si Němci poradili s Francouzi. I přes trápení slavili výhru i Švýcaři

Němečtí hokejisté se po úterním hracím dni opět přiblížili k postupu mezi nejlepších osm mužstev letošního světového šampionátu v Bratislavě a Košicích. Poté, co, i když s mírnými potížemi, ale přeci jenom, dokázali porazit Dánsko a Velkou Británii, nyní si poradili i s Francouzi a zítra se tak v souboji s domácími Slováky rozhodne o tom, kdo bude mít do čtvrtfinále snazší cestu. Země galského kohouta má po prohře s Němci 1:4 pouze jediný bod ve skupině A. Ve skupině B pak Švýcarsko v alpském souboji s Rakouskem vyhráli 4:0 a dostali se tak průběžně do vedení.
Pařížská hala Bercy

Češi porazili houževnaté Francouze a jsou blízko čtvrtfinále

Paříž - Čeští hokejisté zvládli klíčový souboj s pořadatelskou Francií, když vítězství 5:2 zařídili debutující střelci na MS. Národní tým má po šesti duelech na kontě 13 bodů a je velmi blízko čtvrtfinále. Definitivu na postupu mohou přinést dnešní nebo zítřejší výsledky soupeřů.

MS v hokeji: Dánové zaskočili Němce, Francouzi vyhráli po nájezdech

Kolín nad Rýnem/Paříž - S rozdílnými pocity budou dnes usínat pořadatelské země světového šampionátu. Zatímco Německo si prohrou 2:3 v prodloužení s Dánskem zkomplikovala cestu do čtvrtfinále, ve druhé skupině Francie přemohla Bělorusko 4:3 po samostatných nájezdech a nadále živí naděje na postup mezi nejlepší osmičku.

Francouzi byli blízko k další senzaci, Kanaďané přesto nakonec vyhráli. Švédové vyhráli nad Lotyši, výkon ale nebyl z nejlepších

Paříž/Kolín nad Rýnem - Večerní čtvrteční program mohl navbídnout opět jedno velké překvapení tohoto tunaje, o které se mohla postarat domácí Francie, jež před poprvé během tohoto šampionátu vyprodanou pařízškou halou Bercy hostila Kanadu. Právě nad těmito největšími favority tohoto turnaje totiž země galského kohouta překvapivě téměř po dvou třetinách vedla 1:2, v závěrečné třetině ale "javorové listy" dokázali tento duel točit a vyhrát tak tedy nakonec 3:2. V Kolíně nad Rýnem se pak večer utkali Švédové s Lotyšskem a i když Seveřané nepředvedli zrovna výkon hodný favorita tohoto zápasu, byli to právě oni, kteří nakonec vyhráli 2:0.
Slovenská hokejová reprezentace, ilustrační foto

Slováci podlehli Dánům na nájezdy, dva body mají i Francouzi

Kolín nad Rýnem/Paříž - Hokejisté Slovenska si dneškem výrazně zkomplikovali cestu do čtvrtfinále mistrovství světa. Svěřenci trenéra Cígera smazali proti Dánům tříbrankové manko, v nájezdech byl ale lepší skandinávský celek. Cenné dva body vydolovali i domácí Francouzi, kteří proti Švýcarům dokázali dvakrát vyrovnat a poté uspět v penaltách.
Švédové sedmi brankami rozdrtili Němce (6.5.2017).

Domácí Francouzi na úvod prohráli s Norskem, Švédové sedmi brankami pokořili Německo

Paříž/Kolín nad Rýnem - Večerní sobotní program taktéž přinesl dva duely. V rámci pařížské skupiny A se poprvé na tomto šampionátu představili domácí Francouzi, kteří se střetli s Norskem. Na ty nestačily ani hned dvě přesné trefy z hokejky Da Costy, neboť nakonec země galského kohouta prohrála se Seveřany 3:2. Ani druhá hostitelská země Německo neprožilo úspěšný večer, přestože její herní projev nebyl vůbec špatný. Švédové, kteří v úvodu prohráli v prodloužení 1:2 s Ruskem, si nyní tentokrát spravili chuť hned sedmi vstřelenými brankami a tak tedy i vítězstvím nad Německem 7:2.
MS v hokeji 2013 (Stockholm - Helsinki) CZE - BLR

Bělorusko porazilo Francii 3:0, Maďarsko sestupuje

Petrohrad – Z elitní skupiny po dnešních zápasech definitivně sestupuje Kazachstán a nováček z Maďarska. Rozhodl o tom výsledek zápasu mezi Běloruskem a Francií. Ve svém posledním utkání na mistrovství světa v Rusku v základní skupině B porazili Bělorusové Francii 3:0.