Hokej MS GER Tým

Hokej, ilustrační foto

Finové ovládli s přehledem duel s USA. Francouzi se snažili, ale prohráli s Němci

V zaplněné nejmodernější hale v Evropě nacházející se v Tampere se hrál v pondělí večer duel, který patřil do této kulisy a to duel mezi domácími Finy a Američany v rámci skupiny B. Zápas k radosti domácích fanoušků od začátku lépe zvládali právě hráči Suomi, kteří se dostali do vedení v závěru první třetiny zásluhou Granlunda. Následně se rozhodli Američané k tvrdému hokeji, který ale vedl k vyloučením a i k trestu do konce utkání pro Watsona a právě tento moment rozhodl. Během této výhody totiž skórovali Filppula a Manninen. A když čtvrtou finskou branku přidal Lehtone, bylo hotovo. V závěru už jen Američané pokazili gólmanovi Olkinuorovi čisté konto, když snížili na konečných 1:4. Ve skupině A se pak utali Francouzi s Němci, kteří během tohoto duelu přišli o jednu z hvězd Tima Stüzla. I bez se ale vyrovnaný zápas podařilo Němcům vyhrát 3:2.

Němci oplatili Slovákům porážku z olympiády. Finové otočili duel s Lotyši

O druhém hracím dni letošního hokejového světového šampionátu se utkali naši dva sousedi, Slováci a Němci. Především Němci měli se Slováky nevyřízené účty z letošní olympiády v Číně, kdy Němci právě na úkor Slováků skončili v osmifinále. A nyní tak chtěli odplatu. První teřtina byla opravdu hokej se vším všudy, kdyžnebylo nouze ani o krásné hity z obou stran a kdy se hrálo skutečně ve velkém tempu. Rozhodl však úvod druhého dějství, ve kterém šlo dvěma ryclými góly Německo do vedení. Slováci stačili zásluhou Pospíšila jen nížit na konečných 1:2. Stejným výsledkem skončil i druhý zápas, v němž se v rámci skupiny B utkali Lotyšsko s domácím Finskem. To prohrávalo od 9. minuty, kdy se trefil Balcers a nálada v moderní hale v Tampere rázem zchladla. Až v polovině zápasu Finsko vyrovnalo a vítězný gól domácích pak vstřelil Granlund až v 58. minutě.

Němci dotahovali, Kanaďané si ale došli pro vítězství. Finové proti Norům dominovali

V rámci večerního pátečního programu se poprvé představili obhájci titulu mistra světa Kanaďané, kteří chtěli, aby do letošního šampionátu vstoupili daleko lépe, než do toho loňského, ve kterém prohráli první tři zápasy. Od začátku duelu s Německem mířili jasně k tomu cíli, jelikož po dvou třetinách už to bylo 5:1 pro hráče ze země s javorovým listem. Jenže pak dali k dispozici Němcům dvě dvojnásobné přesilovky pět na tři a i díky tomu dokázali Němci snížit na 3:5. Na víc to ale z jejich strany nestačilo. Bez jakékoli dramatizace pak ke svému vítězství došli ve druhém večerním zápase ve skupině B mezi domácím Finskem a Norskem. Domácí hokejisté totiž po vyrovnané první třetině nakonec dspěli k jasné výhře 5:0.
MS v hokeji 2019

MS v hokeji: Domácí šampionát jako noční můra. Němci Slovákům do čtvrtfinále nepomohli

Kromě zápasu české hokejové reprezentace se v neděli odpoledne odehrál i duel v Košicích důležitý pro slovenskou hokejovou reprezentaci, přestože v něm nastoupili Němci a Američané. Naši východní sousedé a pořadatelé tohoto šampionátu potřebovali k vysněnému postupu do čtvrtfinále pomoc od Němců. Ti sice v zápase vedli 1:0 už po dvanácti minutách, zámořští hokejisté ale žádné překvapení nepřipustili a duel dokázali otočit na konečných 3:1. Na domácí šampionát tak Slováci nebudou vzpomínat v nejlepším a vzhledem k tomu jaký hokej Slováci předváděli a jakým krutým způsobem o důležité body přišli, bude tento turnaj pro ně jistě ještě dlouho noční můrou

MS v hokeji: Němci neměli proti Kanadě nárok. Italové vstřelili první gól na MS, s Nory i tak prohráli

Sobotní program hokejového světového šampionátu v Bratislavě a v Košicích pokračoval dalšími dvěma odpoledními zápasy. V Košicích se utkali Kanaďané a Němci. Naši západní sousedé ale v zápase poznali, že proti hokejistům s javorovými listy na hrudi nemají vůbec žádnoiu šanci uspět a to zvlášť tehdy, když se nechají vyloučit. Několikrát Kanada ukázala, jak umí přesilovky využít a když pak ještě mají ve svém kádra Marka Stonea, jenž dokázal v zápase nasázet hattrick, konečný stav 8:1 pro Kanadu nebyl pro nikoho žádným překvapením. I tak ale mají Nšmci spolu s Kanadou jisté čtvrtfinále. V souběžně hraném zápase v Bratislavě pak Italové hráli s Nory. V tomto utkání se Jihoevropanům sice po dlouhých 457 minutách podařilo vstřelit na elitním mistrovství světa gól, v duelu, kde většina branek padla až ve třeřtí třetině, ovšem s Nory prohráli 1:7.

MS v hokeji: Další krutá prohra pro Slováky, tentokrát s Němci. Rusové dali Italům desítku

Jako by toho nebylo po duelu s Kanadou (5:6) pro domácí Slovensko málo. Ještě si podobně krutý průběh zápasu museli prožít v ještě důležitějším souboji s Německem. Nad těmi sice dvedli 2:1, když dokázali využitými přesilovkami otočit z nepřiznivého skóre 0:1, jenže jejich vedení do závěrečné sirény, stejně jako tomu bylo právě v zápase s Kanadou. Rozhodující německý gól padl tentokrát v čase 59:33. Slovákům se tak vzdálili šance na postup do vytouženého čtvrtfinále. K těm se naopak zase bez problémů přiblížili v bratislavské skupině Rusové. Ti si opět zatrénovali, když Italy vyprovodili výpraskem 10:0.

MS v hokeji: Další skalp. Po Dánsku a Británii si Němci poradili s Francouzi. I přes trápení slavili výhru i Švýcaři

Němečtí hokejisté se po úterním hracím dni opět přiblížili k postupu mezi nejlepších osm mužstev letošního světového šampionátu v Bratislavě a Košicích. Poté, co, i když s mírnými potížemi, ale přeci jenom, dokázali porazit Dánsko a Velkou Británii, nyní si poradili i s Francouzi a zítra se tak v souboji s domácími Slováky rozhodne o tom, kdo bude mít do čtvrtfinále snazší cestu. Země galského kohouta má po prohře s Němci 1:4 pouze jediný bod ve skupině A. Ve skupině B pak Švýcarsko v alpském souboji s Rakouskem vyhráli 4:0 a dostali se tak průběžně do vedení.

MS v hokeji: Itálie opět schytala debakl, tentokrát se Švédy. Němci se trápili i s Dány

Bratislava/Košice - Odpolední nedělní program hokejového světového šampionátu na Slovensku opět nabídl další dva zápasy. V tom bratislavském se spolu střetli Italové a Švédové a právě Seveřani si na nováčkovi z Apeninského poloostrova smlsli a nastříleli mu hned osm branek. Zlepšili si tak náladu po prohráném duelu s Čechy, to Italové stále čekají na svůj střelecký úspěch na mistrovství. Poté, co v prvním zápase se Švýcarskem prohráli 0:9, nyní tedy odcházeli z ledu s porážkou 0:8. V Košicích se pro změnu představili Němci, od kterých se čekalo, že předvedou daleko lepší hokej než ten, jaký předvedli s dalším nováčkem turnaje a to s Británií, nad kterou sice vyhráli, ale dlouho se v duelu trápili. Nikterak jinak to nebylo aniv případě nedělního zápasu s Dánskem. O těsném vítězství 2:1 rozhodl svým gólem Tiffels 11 vteřin před sirénou ukončující druhou třetinu.
MS v hokeji: Lotyšsko vs. Rakousko

MS v hokeji: Němci se protrápili v duelu s Brity k výhře 3:1, Lotyš Balcers rozhodl vyrovnaný duel s Rakušany

Bratislava/Košice - V sobotu odpoledne nastoupili ke svému prvnímu zápasu na letošním hokejovém MS hráči Velké Británie, tedy nováčci letošního ročníku elitní soutěže mistrovství světa. A hned ve svém prvním duelu potrápili Němce, kteří roli favorita nenaplnili tak úplně podle svých představ, neboť dlouho to v zápase bylo bez branek. První nakonec Němci vstřelili až ke konci druhé třetiny, přičemž úspěšným střelcem byl tehdy Seider. Ani tato skutečnost však neodradila Brity pokračovat v bojovném výkony, za který nakonec byli odměni gólem Hammonda ve 44. minutě. Jednalo se o první vstřelený gól Britů na hokejovém MS po dlouhých 25 letech. V závěru zápasu ale přeci jenom Němci dali najevo, že jsou hokejovější a po trefách Ehlize a do té doby ne příliš výrazného Draisaitla vyhráli 3:1. Ve druhém odpoledním zápase hraném v Bratislavě se střetli Rakušané a Lotyši, Duel byl první dvě třetiny vyrovnaný, vše ale rozhodl čtyřbodový výkon Rudolfse Balcerse, díky kterému tedy pobaltský tým vyhrál 5:2.
MS v hokeji 2018: Německo vs Jižní Korea

MS v hokeji: Nový kouč Puškov k první výhře Bělorusů na turnaji nepomohl, Korejci si proti Němcům podruhé na šampionátu gólově zaradovali

Kodaň - Jisté zlepšení na straně Bělorusů poté, co je převzal pod svou kuratelu Sergej Puškov, přišlo, proti Švýcarům to ale bylo a i když na hráčích ze země helvétského kříže bylo z počátku znát, že mají v nohách náročný úterní duel s Českem, byli to nakonec oni, kteří se mohli radovat ze zasloužené výhry 5:2. V souběžně hraném duelu v rámci skupiny B se představili Němci a Jihokorejci. Úvodní třetina tohoto zápasu ukázala všem, že se jedná o mužstva, které tento turnaj nezastihl v kdovíjaké formě, zvláště Němci (stříbrní z olympijských her v Pchjongčchangu) museli zabrat po třech úvodních prohrách na tomto šampionátu. Naši západní sousedi nakonec zvítězili 6:1 a co se týče Jihkorejců, ti si mohli podruhé na tomto turnaji vychutnat radost z e vstřeleného gólu.

MS v hokeji: Dánové zaskočili Němce, Francouzi vyhráli po nájezdech

Kolín nad Rýnem/Paříž - S rozdílnými pocity budou dnes usínat pořadatelské země světového šampionátu. Zatímco Německo si prohrou 2:3 v prodloužení s Dánskem zkomplikovala cestu do čtvrtfinále, ve druhé skupině Francie přemohla Bělorusko 4:3 po samostatných nájezdech a nadále živí naděje na postup mezi nejlepší osmičku.
Hokejisté Kanady jsou letos nejlepší tým

Kanada s Němci ztratila vedení, přesto vyhrála 5:2

Petrohrad – Hokejisté javorového listu zatím neztratily na mistrovství světa ani bod a porazili také Němce. Ti je však notně potrápili, když ze stavu 0:2 dokázali vyrovnat na 2:2. Kanada ale nedopustila žádné překvapení a díky dalším třem brankám zvítězila 5:2.