Hokej MS LAT Tým

Slovenští hokejoví fanoušci (ilustrační foto)

Slováci zprvu hráli s Kanadou vyrovnaně, nakonec dostali prohráli. Lotyši poprvé bodovali

Do druhého zápasu na mistrovství světa ve Finku nastoupili slovenští reprezentanti a jejich soupeřem byla tentokrát favorizovaná Kanada, obhájci titulu mistrů světa. S nimi bronzoví medailisté z letošní olympiády v Pekingu nejprve hráli vyrovnanou partii, když po první třetině byl stav nerozhodný 1:1. v divoké druhé třetině měly oba týmy obrovské šance, přičemž nechyběli vynikající zákroky obou gólmanů. Nakonec ale Kanada ukázala svou sílu a skóre nakonec navýšila na 5:1. V souběžně hraném pondělním odpoledním duelu hráli Lotyši s Norskem. Seveřané doplatili na častá vyloučení a i proto dosáhlo mužstvo z pobaltí na první body na tomto šampionátu, když vyhrálo 3:2.
MS v hokeji 2019

MS v hokeji: O posledním vítězství na domácím MS se postaral rozhodujícím gólem z nájezdu loučící se Nagy, Lotyšsko porazilo Nory

O odpolední úterní hokejovou zábavu se na Slovensku v rámci právě probíhajícího světového šampionátu postaraly zápasy duely, ve kterých vlastně už o nic nešlo. Ve skupině A se domácí Slováci loučili s turnajem zápasem s Dánskem, ve kterém se zase loučil nejen s reprezentační kariérou Ladislav Nagy. A byl to právě on, kdo si připsal v jinak ne příliš oku lahodícímu utkání rozhodující branku, když proměnil svůj samostatný nájezd a právě po samostatných nájezdech tak Slováci vyhráli nad Dány 2:1. Už nic neřešící duel se ve stejnou dobu odehrával v Bratislavě, kdy Lotyšsko hrálo s Norskem. Pobaltský celek potvrdil ve svém poslední zápase na turnaji, že je přeci jenom více hokejovějším mužstvem a že nebylo náhodou, že až do včerejšího pondělí bojovali o postup do čtvrtfinále. Norsko nakonec porazil 4:1.

MS v hokeji: Britové se senzačně zachránili! Švédové měli na mále, přesto si výhrou nad Lotyši zajistili čtvrtfinále

Dva neuvěřitelné duely byly na programu právě probíhajícího letošního hokejového mistrovství světa na Slovensku v pondělí odpoledne. V košické skupině A se v přímém souboji o záchranu v elitní divizi mistrovství světa střetli Francouzi s Velkou Británií a přestože podle papírových předpokladů čekalo, že tento duel zvládnou lépe reprezentanti země galského kohouta, tedy již ostřílení účastnící světových šampionátů z posledních let, nakonec to jsou nečekaně oni, kteří si příští rok na elitním mistrovství světa nezahrají. V zápase sice vedli 3:0, ještě do konce druhé třetiny ale Britové snížili na 3:2 a poté, co ve třetí třetině nováčci z Ostrovů dokázali vyrovnvat, duel šel do prodloužení. V něm mohli několikrát Francouzi rozhodnout, ale nakonec Britové zásluhou Bena Daviese otočili skóre na 4:3 a mohla tak propuknout britská radost. Infarktový duel se pak odehrával ve stejnou dobu v bratislavské skupiny B. Mezi Švédskem a Lotyšskem se tam uskutečnil přímý souboj o postup do čtvrtfinále a i když z počátku modrožlutí vedli 2:1, pobaltskému celku se duel povedl otočit 3:2 v jeho prospěch. Rozhodlo se až za vyrovnnaného stavu 4:4, kdy se Lotyši rozhodli hrát bez brankáře a právě trefou do prázdné sítě Rasmussen poslal Švédy mezi nejlepších osm mužstev turnaje.

MS v hokeji: Lotyši ruskou sbornou trápili, přesto padli 1:3. Američané si poradili s Dány

O víkendových dnech je hokej naa světovém šampionátu k vidění již krátce po poledni a už v takhle brzký čas proti sobě v Bratislavě nastoupili Lotyši a Rusové. Vzhledem k tomu, že šlo o duel dvou zemí z postsovětského bloku, nebylo divu, že pobaltský celek bral zrovna tento duel prestižněji než kterékoli jiné. A i když z počátku Lotyši nastoupili proti Rusům s očividným respektem, byli to nakonec oni, kteří překvapivě po první třetině vedli 1:0. Vše ale rozhodlo následující druhé dějství, ve kterém se díky Orlovovi, Kučerovovi a Gusevovi favoritovi turnaje povedlo skóre otočit na konečných 3:1. V košickém zápase se představili Američané, kteří měli o dost jednodušší cestu za vítězstvím, když Dánsko porazili jasně 7:1. K tomuto vysokému výsledku dopomohl především DeBrincat, který zaznamenal dva góly a jednu přihrávku, jeho parťák Patrick Kane si pak pro změnu na své konto připsal hned tři asistence.
Hokej MS CZE Tým

Čerstvý táta Voráček řídil obrat a výhru nad Lotyšskem 6:3

Po dvoudenním volnu a pondělní prohžře s Ruskem se česká hokejová reprezentace opět představí na právě probíhajícím se MS proti Lotyšsku. Půjde o zápas, jehož vítěz se opět přiblíží do čtvrtfinále. V sestavě českého týmu se nově představí posily obránce Petr Zámorský a centr Radek Faksa. Utkání jste mohli sledovat na webu Eurozprávy.cz.
Hokej, ilustrační foto

MS v hokeji: Lotyši se trápili s italským gólmanem, Dánové mohli Britům uštědřit první desítku

V úterý odpoledne pokračovalo dalšími dvěma zápasy letošní hokejové mistrovství světa na Slovensku. O úvodní dva duely tohoto hracího dne se jednak postarali Dánové s Velkou Británií, ve kterém to bylo dánské království, které potvrzovalo roli favorita. Klidně mohlo svému bezmocnému soupeři vstřelit deset gólu v utkání, což by byla na tomto šampionátu premiéra, nakonec se ale do britské branky dostal kotouč celkem devětkrát. I v Bratislavě se čekal celkem jasný zápas a to vzhledem k debakům, které v předešlých zápasech inkasovali Italové, nyní ale nováček z Apeninského poloostrova potrápil Lotyše. Na gólmana Bernarda šlo celkem 62 střel, nakonec ale přeci jen inkasoval tři branky a pobaltský tým si tak z toho utkání odneslsnad povinné tři body.

MS v hokeji: Kanaďani nedali Britům šanci, Švýcaři uspěli ve vyrovnaném zápase nad Lotyši

Zatímco v duelu s Německem nováčci z Velké Británie drželi krok se soupeřem, přičemž stříbrní z olympijského Pchjongčchangu rozhodli o svém vítězství až v závěru zápasu, tentokrát narazili Ostrované na o dost věhlasnějšího a těžího soupeře a to Kanadu. S kolébkou hokeje se sice během zápasu nikterak nevzdávali a bojovali o to, aby alespoň jednou rozvlnili kandskou síť, nakonec i v tempu, které nebylo z nejvyšších, dokázali hráči s javorovým listem vstřelit celkem osm gólů. To v Bratislavě sse hrál večer o dost vyrovnanější duel mezi Lotyšskem a Švýcarskem, ve kterém byli hlavními hvězdami oba brankáři Elvis Merzlikins a Leonard Genoni. Vše rozhodl svou trefou za stavu 1:1 tři minuty před závěrečnou sirénou teprve dvacetiletý forvard Nico Hischier. Simon Moser pak do prázdné branky už jen zvýšil na konečných 3:1.
MS v hokeji: Lotyšsko vs. Rakousko

MS v hokeji: Němci se protrápili v duelu s Brity k výhře 3:1, Lotyš Balcers rozhodl vyrovnaný duel s Rakušany

Bratislava/Košice - V sobotu odpoledne nastoupili ke svému prvnímu zápasu na letošním hokejovém MS hráči Velké Británie, tedy nováčci letošního ročníku elitní soutěže mistrovství světa. A hned ve svém prvním duelu potrápili Němce, kteří roli favorita nenaplnili tak úplně podle svých představ, neboť dlouho to v zápase bylo bez branek. První nakonec Němci vstřelili až ke konci druhé třetiny, přičemž úspěšným střelcem byl tehdy Seider. Ani tato skutečnost však neodradila Brity pokračovat v bojovném výkony, za který nakonec byli odměni gólem Hammonda ve 44. minutě. Jednalo se o první vstřelený gól Britů na hokejovém MS po dlouhých 25 letech. V závěru zápasu ale přeci jenom Němci dali najevo, že jsou hokejovější a po trefách Ehlize a do té doby ne příliš výrazného Draisaitla vyhráli 3:1. Ve druhém odpoledním zápase hraném v Bratislavě se střetli Rakušané a Lotyši, Duel byl první dvě třetiny vyrovnaný, vše ale rozhodl čtyřbodový výkon Rudolfse Balcerse, díky kterému tedy pobaltský tým vyhrál 5:2.
Fanoušci USA

Američané po nádherném boji zdolali Lotyše, Norové sebrali bod Finům

Kolín nad Rýnem/Paříž - Střetnutí mezi USA a Lotyšskem nabídlo jeden z nejkrásnější zápasů letošního MS. Tři body nakonec putují na konto Američanů, kteří zvítězili 5:3. V souběžném hraném duelu předvedli další utrápený výkon Finové, proti Norům vydřeli vítězství 3:2 až v prodloužení.
Švýcaři se utkali s týmem Slovinska

Lotyši si dokázali poradit s Dánskem a porazili ho 3:0. Švýcaři jasně vedli, ale nakonec se o vítězství nad Slovinci strachovali, rozhodly nájezdy

Kolín nad Rýnem - Hned šesticde zápasů je na programu sobotního hracího dne s pořadovým číslem 2 letošního mistrovství světa v ledním hokeji. Už v poledních hodinách totiž jak v Kolíně nad Rýnem, tak i v Paříži se odehráli po jednom duelu ze skupiny A i ze skupiny B. Co se týče německé skupiny A, tak ta v sobotu odstartovala duelem mezi Lotyšskem a Dánskem, přičemž to byli celkem překvapivě hoši z Pobaltí, které zvládli tento zápas lépe. Na obou stranách těchto mužstev byla taktéž k vidění jména hráčů z NHL, na straně Dánska to byl Nikolaj Ehlers, na straně Lotyšů pak Zemgus Girgensons z Buffala. Diváci mohli na hrací ploše sledovat i zástupce české extraligy ve vínových dresech lotyšského národního týmu. Andris Džerinš z Hradce Králové a zlínský Roberts Bukarts se totiž také tohoto utkání zúčastnili.
Lukíš Kašpar, Tomáš Plekanec a David Pastrňák se radují v zápase s Lotyšskem.

Češi zdolali na MS Lotyšsko 4:3 po nájezdech, rozhodl Kašpar

Moskva - Česká hokejová reprezentace se po včerejší jasné výhře nad domácím Ruskem postavila proti houževnatým Lotyšům. Češi v utkání vedli po dvou gólech Tomáše Plekance, ale vytrvalý soupeř dokázal nejprve vyrovnat a v poslední třetině šel dokonce do vedení! Český tým ale předvedl infarktový závěr, když v poslední minutě základní hrací doby vyrovnal na 3:3 Michal Řepík. V samostatných nájezdech vsítil rozhodující branku Lukáš Kašpar.