Hokej MS SWE Tým

Hokej, ilustrační foto

Švýcaři vyhráli počtvrté v řadě, tentokrát nad Slováky. Severské derby rozhodly nájezdy

Švýcaři nadále na letošním hokejovém světovém šampionátu ve Finsku ve výtečných výkonech a připsali si tak na turnaji už čtvrtou výhru v řadě. Tentokrát si poradili se Slováky, které porazili 5:3. Naši východní sousedé tak tedy dosud vyhráli jen jediný zápas a účast ve čtvrtfinále se bronzovým medailistům z letošní olympiády vzdaluje. Skupina B ve středu večer nabídla severské derby mezi domácím Finskem a Švédskem. Šlo o vyrovnaný duel, který dospěl až do nájezdů, ve kterých nakonec uspěli hráči Tre Kronor, kteří se tak tímto dostali do vedení skupiny.

Švédové odčinili hrůzný úvod z loňska a vyhráli nad Rakušany, Dánové jasně zvítězili

Poprvé na letošním šampionátu se v sobotu v poledne představili švédští hokejoví reprezentati, kteří by rádi předvedli daleko lepší výkony a výsledky, než jak tomu bylo loni v Rize. Tam prohráli úvodní zápas s Dánskem, nyní na úvod potkali Rakušany a stšmi si poradili daleko lépe. Přestože Švédové ještě nedisponují nejsilnější sestavou vzhledem k tomu, že čekají na posily z NHL, nakonec vyhráli 3:1, přičemž k tomu gólem a přihrávkou výrazně pomohl Joel Kellman, pro nějž se jedná o premiérový světový šampionát. Dánové započali svou cestu k zopakování svého úspěchu na letošních olympijských hrách v Pekingu, kde dokráčeli až do čtvrtfinále, více než výtečně, když si s Kazachstánem poradil jako kočka s myší 9:1.
MS v hokeji 2019

MS v hokeji: Severské derby rozhodlo až prodloužení. S turnajem se loučí obhájci titulu

V Košicích se ve čtvrtek hrály velmi podobně dramatické čtvrtfinálové duely. Zatímco odpoledne to byli Kanaďané, kteří unikli až vteřinu před koncem zápasu vyřazení v souboji se Švýcarskem, nad kterým nakonec vyhrálo v prodloužení, podobný průběh měl večer i zápas mezi Finskem a Švédskem. Ještě v 58. minutě to vypadalo na postup favorita a obhájce titulu ze Švédska, které tehdy ještě vedlo 4:3, jenže Anttila v závěru dokázal vyrovnat a v následném prodloužení to byli Finové, kteří zásluhou Manninena otočili skóre zápasu a mohou se tak nyní těšit na semifinálový souboj s Ruskem.

MS v hokeji: Na závěr skupin své zápasy ovládly Rusko a Kanada. Češi si zahrají čtvrtfinále proti Německu

Skupinovou fázi letošního hokejového světového šampionátu v úterý večer zakončily dlouho očekávané duely Švédsko vs. Rusko a Kanada vs. USA. Oba tyto zápasy totiž rozhodly o konečném pořadí obou základních skupin at udíž mimo jiné o čtvrtfinálovém soupeři pro českou reprezentaci. Ta se nakonec utká v nejdůležitějším zápase turnaje s Německem poté, co výsledky posledních dvou duelů základních skupin (Švédsko vs. Rusko 4:7 a Kanada vs. USA 3:0) umístili Českou republiku na 2. místo skupiny B.

MS v hokeji: Britové se senzačně zachránili! Švédové měli na mále, přesto si výhrou nad Lotyši zajistili čtvrtfinále

Dva neuvěřitelné duely byly na programu právě probíhajícího letošního hokejového mistrovství světa na Slovensku v pondělí odpoledne. V košické skupině A se v přímém souboji o záchranu v elitní divizi mistrovství světa střetli Francouzi s Velkou Británií a přestože podle papírových předpokladů čekalo, že tento duel zvládnou lépe reprezentanti země galského kohouta, tedy již ostřílení účastnící světových šampionátů z posledních let, nakonec to jsou nečekaně oni, kteří si příští rok na elitním mistrovství světa nezahrají. V zápase sice vedli 3:0, ještě do konce druhé třetiny ale Britové snížili na 3:2 a poté, co ve třetí třetině nováčci z Ostrovů dokázali vyrovnvat, duel šel do prodloužení. V něm mohli několikrát Francouzi rozhodnout, ale nakonec Britové zásluhou Bena Daviese otočili skóre na 4:3 a mohla tak propuknout britská radost. Infarktový duel se pak odehrával ve stejnou dobu v bratislavské skupiny B. Mezi Švédskem a Lotyšskem se tam uskutečnil přímý souboj o postup do čtvrtfinále a i když z počátku modrožlutí vedli 2:1, pobaltskému celku se duel povedl otočit 3:2 v jeho prospěch. Rozhodlo se až za vyrovnnaného stavu 4:4, kdy se Lotyši rozhodli hrát bez brankáře a právě trefou do prázdné sítě Rasmussen poslal Švédy mezi nejlepších osm mužstev turnaje.

MS v hokeji: Hokejisté Slovenska výhrou nad Brity udrželi naděje na postup. Repríza loňského finále nabídla přestřelku, které zvládlo Švédsko

Po sobotním večeru mohou stále Slováci živit naděje na postup do vytouženého čtvrtfinále letošního hokejového mistrovství světa konající se v těchto dnech právě na Slovensku a to poté, co v Košicíchc porazila jasně nováčka z Velké Británie 7:1. Že tedy dovolili Ostrovanům vstřelit druhou branku na MS jim zase tak nevadilo. Nyní tak tedy musí doufat v zaváhání Američanů. V Bratislavě večerní program nabídl reprízu loňského finále mezi Švédskem a Švýcarskem. které nebídlo skvělý s přestřelkou, kde opět zářil i nejproduktivnější Švéd William Nylander. I díky jeho gólu a dvěma asistencemi nad Švýcary nakonec žlutomodří vyhráli 4:3.
Hokej MS CAN Tým

MS v hokeji: Kanada si koledovala s Francií o problém, přesto nakonec splnila povinnost. Švédové si poradili s Rakušany

Přestože favorité z Kanady vedli v duelu skupiny A s Francií chvíli pouze o gól a jejich výkon byl odpovídající tomu, že hrajou právě proti zemi galského kohouta, nakonec se jim přes to povedlo dokráčet k povinným třem bodům, když nad Farncouzi vyhráli 5:2. Pro hokejisty s javorovým listem na hrudi to tak byla již třetí výhra v řadě. Švédové nastoupili ve druhém čtvrtečním odpoledním zápase po dvoudenním volnu a proti Rakousku zase předvedli další kanonádu na letošním šampionátu. Nad našimi jižními sousedy totiž vyhráli bez potíží 9:1. Za zmínku stojí rozhodně fakt, že se v tomto duelu trefil ve svém prvním střídání na tomto MS nová švédská posila z NHL Gabriel Landeskog.

MS v hokeji: Krutá prohra s Kanadou. Slováci přestřelku prohráli gólem v poslední vteřině, Švédové si smlsli na Norech

Neuvěřitelný zápas se hrál v Košicích, kde se domácí Slováci po Američanech a Finech střetli s dalším těžkým soupeřem ve skupině A a to s Kanaddou. Jenže i tentokrát nechali na ledě Slováci všechno, bojovali o vítězství do samotného konce a to doslova. Přestože Slováci dvakrát v zápase vedli o dvě branky (2:0 a 4:2), Kanaďané pokaždé toto slovenské vedení dokázali vyrovnat. Vedoucí gól Kanaďanů na 5:3 pak vyhnal z branky gólmana Rybára, jenž byl nahrazen Čiliakem. A i když Sukel ještě dokázal vyrovnat na 5:5, duel do prodloužení nedospěl. Pouhou sekundu před koncem se totiž trefil narozeninový oslavenec Mark Stone a hráči s javorovým listem se tak mohli radovat ze tří bodů za výhru 6:5. To v Bratislavě už delší dobu před koncem zápasu bylo jasno, že z něj odejdou vítězně Švédové. Ti po druhé třetině vedli nad svým serverským rivalem už 8:0, Norové pak už pouze snížili na konečných 1:9.

MS v hokeji: Itálie opět schytala debakl, tentokrát se Švédy. Němci se trápili i s Dány

Bratislava/Košice - Odpolední nedělní program hokejového světového šampionátu na Slovensku opět nabídl další dva zápasy. V tom bratislavském se spolu střetli Italové a Švédové a právě Seveřani si na nováčkovi z Apeninského poloostrova smlsli a nastříleli mu hned osm branek. Zlepšili si tak náladu po prohráném duelu s Čechy, to Italové stále čekají na svůj střelecký úspěch na mistrovství. Poté, co v prvním zápase se Švýcarskem prohráli 0:9, nyní tedy odcházeli z ledu s porážkou 0:8. V Košicích se pro změnu představili Němci, od kterých se čekalo, že předvedou daleko lepší hokej než ten, jaký předvedli s dalším nováčkem turnaje a to s Británií, nad kterou sice vyhráli, ale dlouho se v duelu trápili. Nikterak jinak to nebylo aniv případě nedělního zápasu s Dánskem. O těsném vítězství 2:1 rozhodl svým gólem Tiffels 11 vteřin před sirénou ukončující druhou třetinu.

MS v hokeji: Lotyši potrápili Švédy, ti přes ne zrovna stoprocentní výkon postoupili. Švýcaři poslali domů ambiciózní Finy

Kodaň - Po večerních čtvrtfinálových duelech se už ví, kdo doplní v semifinále letošního hokejového mistrovství světa v Dánsku postupivší Američany a Kanaďany. Společnost těmto záámořským týmům budou dělat v bojích o medaile Švédové a překvapivě i Švýcaři. Zatímco severský celek postoupil poté, co porazil ve svém duelu Lotyše 3:2, přestože pobalstký tým až do závěrečné sirény bojoval o to, aby se zápas dostal alespoň do prodloužení, země helvétského kříže překvapila hokejový svět vyřazením Finska, od něhož se očekávalo rozhodně lepší umístění na tomto šampionátu. Svěřenci Patricka Fishera nakonec tým kolem Sebastiana Aha porazili 3:2.

MS v hokeji: Švédové nadělili Rakušanům sedm branek, domácí Dánové se dočkali prvního tříbodového vítězství

Kodaň - Další vysoká výhra byla k vidění v rámci večerního středečního programu letošního hokejového světového šampionátu v Dánsku. Tentokrát se o ni postarali Švédové, jež se ji rozhodli uštědřit Rakušanům ato především díky ofenzivníí trojici Rickard Rakell - Mika Zibanejad - Mattias Janmark. Duel skončil 7:0 pro Tre kronor, což tak znamená, že Seveřané aktuálně vedou skupinu A. První plný počet bodů za vítězství na tomto mistrovství si pak na své konto připsali domácí Dánové, kteří se mohli doposud pyšnit pouze dvěma získanými body z výhry nad Německem 3:2 v prodloužení. Nyní se Dánům podařilo vyhrát taktéž 3:2 a to tedy v základní hrací době proti, alespoň v tomto zápase favorizovaným, Finům.
Švédsko přetrhlo cestu Kanadě za zlatým hattrickem a stalo se mistry světa

Kolín nad Rýnem - V neděli večer se v německém Kolíně nad Rýnem rozhodovalo o tom, kdo se stane v pořadí již 81. mistrem světa v ledním hokeji. Právě o tento titul světových šampionů se mezi sebou utkali Kanaďané, kteří usilovali o třetí zlato z MS v řadě za sebou, tedy o tzv. zlatý hattrick, a Švédové, kteří pro změnu útočili na desátý titul mistrů světa ve své dosavadní historii. Duel, jenž došel do dvacetiminutového prodloužení, které ale ovšem nenabídl gól především díky oběma gólmanům, jak Henriku Lundqvistovi, tak i Pickardovi, jež předvedli po celý zápas výtečné výkony, nakonec rozhodla až dovednostní soutěž v podobě samostatných nájezdů a tam byli úspěšnější Švédové, neboť to byl právě zmiňovaný muž s maskou Henrik Lundqvist, který v nich dokázal zatarasit branku proti všem kanadským nájezdníkům. Proto tak tedy mohla vypuknout švédské radost poté, co hokejistě Tre Kronor vyhráli nad Kanaďany 2:1 po samostatných nájezdech.

Finsko tentokrát nepřekvapilo. Kanada se ve finále utká se Švédskem

Kolín nad Rýnem - Večer se v Kolíně nad Rýnem odehrálo druhé semifinálové utkání, které určilo soupeře pro Kanadu, která se do finále letošního světového šampionátu dostala díky své odpolední výhře 4:2 nad Ruskem. Jednalo se o to, zda si proti "javorovým listům" zahrají Švédové či Finové. Nakonec ale k podobnému překvapení, které předvedl tým Suomi ve čtvrtfinále, ve kterém senzačně porazili Spojené státy, a tak je nyní jasné, že se v neděli večer pokusí Kanaďanům zatarasit cestu za zlatým hattrickem Švédsko. To totiž nad Finy jasně zvítězilo 4:1.

Švédové si v pohodovém tempu došli pro vítězství nad Slováky, vzájemným zápasem se s turnajem loučili Norové a Bělorusové

Paříž/Kolín nad Rýnem - Jak je v posledních letech zvykem na hokejových světových šampionátech, poslední hrací den skupinové fáze má na programu celkem hned šest zápasů, přičemž první dva duely začínají již od 12:15. Právě o tyto dva polední zápasy se jednak v Kolíně nad Rýnem postarali Švédové se Slováky, v Paříži se pak střetli Norové s Běloruskem. A v obou těchto případech už vlastně nikomu o nic nešlo. Švédům stačil pohodový výkon bez toho, aniž by museli nějak zvlášť přidávat plyn a stačilo jim to na to, aby Slováky, kteří se tak s tímto pro ně hodně nepovedeným turnajem loučili, porazili 4:2. Seveřané však musejí ve čtvrtfinále rozhodně předvést o minimálně stupeň lepší výkon, pokud chtějí pomýšlet na boje o medaile. Norsko s Běloruskem se pak loučili se šampionátem menší přestřelkou, kterou nakonec zvládli Bělorusové, jež tak tedy vyhráli 4:3.