Vnitro dalo prověřit muniční sklady, výsledek není dobrý

Praha - Při kontrolách muničních skladů v Česku, které nařídilo ministerstvo vnitra po výbuchu skladu ve Vrběticích, byla zjištěna čtyři pochybení. Novinářům to dnes řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Žádná z chyb ale podle něj není tak závažná, aby areály ohrožovaly své okolí.

Ministerstvo vnitra
doporučujeme

Vnitro nařídilo po explozi ve Vrběticích mimořádné kontroly ostatních asi 28 skladů, ve kterých je podle Chovance "větší množství munice". Celkem 18 kontrol už skončilo, přičemž u čtyř firem byla zjištěna pochybení. "Žádné to pochybení není tak velké, aby tam vzniklo nějaké zásadní riziko," řekl ministr.

Nechtěl upřesnit, kterých skladů a firem se pochybení týkala. "Byly tam například chyby zápisu výrobních čísel, některé firmy nepožádaly o příslušné dokumenty," doplnil. Podrobnější informace vnitro během odpoledne zveřejní na svých webových stránkách.

Včera se v souladu s rozhodnutím Vlády ČR přesunulo do prostoru areálu muničního skladu ve Vrběticích dalších více než 100 vojáků s potřebnou technikou. Připojili se tak k 66 vojákům ze 7. mechanizované brigády, kteří se již podílí na střežení vnějšího perimetru areálu muničního skladu společně s příslušníky Policie ČR a Vojenské policie.

Úkolem vojáků z jednotek 14. pluku logistické podpory z Pardubic a Klatov, z jednotek 15. ženijního pluku z Bechyně a Olomouce, ze 7. mechanizované brigády, a z Centra operačně taktických systémů velení a řízení Agentury komunikačních a informačních systémů z Lipníka nad Bečvou je vybudovat místo velení a potřebné zázemí pro střežící vojáky a policisty, uvedlo Ministerstvo obrany.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přes Česko se vrací konvoj americké armády, první vozy překročily hranici

13.06.2021 21:44 Do České republiky dnes vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla…

Finance navrhují na rok 2024 pro obranu výrazně méně než slibovaná dvě…

04.06.2021 18:23 Návrh ministerstva financí počítá s tím, že v roce 2024 by Česko na obranu dávalo 1,47 procenta…

Největší armádní zakázka jde do finále, firmy mají předložit nabídku

27.05.2021 13:06 Aktualizováno Ministerstvo obrany dnes vyzvalo tři vybrané firmy, aby předložily své finální nabídky na dodání…

Armáda nasadí stovky vojáků, budou pomáhat s očkováním v O2 universum

26.05.2021 11:20 Aktualizováno Armáda nasadí 220 vojáků aktivní zálohy, pomáhat budou měsíc od poloviny července při očkování v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama