Na informace ke střelbě v Brodu je uvaleno embargo

Praha - Policie a žalobci uvalili embargo na informace o vyšetřování úterní střelby v Uherském Brodě, která si vyžádala devět mrtvých. Krátce po incidentu se začaly objevovat protichůdná svědectví z místa činu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pietní místo poblíž restaurace Družba v Uherském Brodě, kde 24. 2. 2015 byla spáchaná masová vražda osmi lidí.
doporučujeme

"Informační embargo bylo uvaleno po dohodě policie a státního zastupitelství, žádné aktuální informace k vyšetřování nyní nebudou sdělovány," podotkl zlínský policejní mluvčí Pavel Benedikt Stránský.

Policie by měla mít v tomto týdnu k dispozici první výsledky analýzy zákroku proti střelci, výsledky zatím nejsou, řekla dnes ČTK mluvčí policejního prezidia. Na pokyn policejního prezidenta se událostí zabývá odbor vnitřní kontroly policejního prezidia. Zákrok prověřuje také Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), její mluvčí dnes ČTK řekla, že výsledky zatím nejsou známy.

Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) policie nechybovala. Ministr podle svých slov mluvil s ředitelem generální inspekce Ivanem Bílkem. "Ujistil mě, že evidují a budou prošetřovat veškeré podněty, včetně informací, které se objevují v médiích. Vzhledem k tomu, že se jedná o složitý případ, nelze očekávat výsledky šetření generální inspekce v řádech týdnů, ale spíše měsíců," uvedl Chovanec na stránkách ministerstva vnitra.

Ministr podle svých slov nebude vzhledem k probíhajícímu vyšetřování iniciovat vyšetřovací komisi při Poslanecké sněmovně. "Ale pokud tento návrh padne, budu pro něj aktivně hlasovat," poznamenal.

Důrazně žádáme sdělovací prostředky, aby upustily od nevhodných a lživých spekulací a poskytování mediálního prostoru pro vyjádření „anonymních" odborníků či svědků. Jejich mediální výpovědi se od sebe diametrálně odlišují, a navíc jsou rozdílné i od reálných informací, které má k dispozici Policie ČR a které vyplývají z dosavadního vyšetřování. Policie je však limitována zákonnými možnostmi a v tuto chvíli – ve fázi prověřování – nemůže na základě trestního zákoníku uvolňovat všechny zjištěné skutečnosti. Spekulace a tendenčně sestříhané reportáže (především pak uváděné v pořadu Krimi zprávy TV Prima) se nezakládají na pravdě a křiví skutečný stav věci, uvedl již v sobotu 28. února policejní web.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Armáda podepsala smlouvu na dodávku obrněnců Titus, zaplatí přes šest…

24.06.2019 18:28 Aktualizováno Ministerstvo obrany podepsalo v pátek smlouvu na dodávku 62 kolových obrněných vozidel Titus za víc…

Jaké vrtulníky armáda koupí? Česko dostalo od USA dvě nabídky

24.06.2019 17:12 Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) dnes převzal od amerického velvyslance v Praze Stephena…

Obrana nestíhá. Modernizace nabere velké zpoždění

22.06.2019 10:08 Řešení otázky miliardových tendrů bylo stěžejním tématem prvního roku vlády Andreje Babiše (ANO) v…

Vojáci a policisté ČR obdrželi ocenění za mise, pomáhali v boji proti…

21.06.2019 18:21 Ocenění dnes převzali vojáci a policisté, kteří se vrátili ze zahraničních misí v Mali a Iráku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama