Protikorupční policie stíhá šéfa Vojenské zdravotní pojišťovny Šteina

Praha – Generální ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) Karel Štein čelí obvinění, že nehospodárně nakládal s finančními prostředky. Protikorupční policie spolu s tím podle Lidových novin obvinila tři další lidi ze soukromé sféry.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Důvodem obvinění je údajné špatné hospodaření. Kause se má týkat asi dvaceti veřejných zakázek. Podle informací LN detektivové z protikorupční policie hledali dokumenty k veřejným zakázkám v budově ředitelství letos v červnu.

Tehdy se spekulovalo, že hledají důkazy k zakázce na nábor klientů, za niž pojišťovna vyplatila za podivných okolností odměny ve výši 130 milionů korun.

Tuto teorii posiluje podle novin i stanovisko pojišťovny, že věc nepřímo souvisí s vyšetřováním daňových deliktů bývalých partnerů pojišťovny, zajišťujících realizaci náborových akcí v minulých letech.

„Celý spis se týká osoby generálního ředitele Karla Šteina pouze zlomkem svého obsahu a s ohledem na probíhající vyšetřování se k této věci nebude nadále vyjadřovat," uvedla pojišťovna.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama