Česko zatím nemá od Německa žádost o vrácení uprchlíků

Praha - Česká strana zatím nemá od Německa oficiální informace o možném postupu v souvislosti s případným návratem 25 křesťanských uprchlíků z Iráku. Ministerstvo vnitra zatím neví, zda Německo uprchlíky vrátí, nebo se rozhodne pro jiné řešení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ministerstvo vnitra
doporučujeme

ČTK to dnes sdělila Klára Pěknicová z tiskového odboru ministerstva vnitra. Mluvčí německého ministerstva vnitra Harald Neymanns ČTK sdělil, že německé úřady záhy požádají ČR o převzetí uprchlíků.

"Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky nyní osoby, které přijely z ČR, registruje a identifikuje. Poté příslušné úřady neprodleně podají příslušné instituci České republiky žádost o předání s cílem vrácení," uvedl Neymanns.

Vnitro chce o dalším postupu informovat až poté, co případně německou žádost obdrží. "Ministerstvo vnitra v tuto chvíli nemá od německé strany žádné oficiální stanovisko k možnému postupu Německa ohledně skupiny iráckých křesťanských migrantů, kteří po zrušení statusu azylanta v ČR požádali o azyl v Německu," uvedla Pěknicová.

Vnitro by neudělení azylu v Německu a vrácení Iráčanů kvůli tomu, že o ochranu žádali už v jiném členském státě EU, považovalo za logický krok podle mezinárodních pravidel. Dnes se také ohradilo proti informacím médií, podle nichž německé ministerstvo vnitra několik dní nevědělo, že uprchlíci už požádali o azyl v Česku a žádost stáhli. "Ke spekulacím, zda nešlo o komunikační nedorozumění mezi ČR a Německem, uvádíme, že policie německým kolegům tuto informaci předala bezprostředně po zadržení skupiny v Německu," sdělila Pěknicová.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští vojáci dostali medaile za zahraniční mise, potýkali se i s uprchlíky

16.08.2019 14:31 Čeští vojáci, kteří se vrátili ze zahraničních misí v Kosovu, Itálii a Afghánistánu, dnes v Domě…

Hasiči se dohodli se Schillerovou, příští rok dostanou 434 milionů navíc

13.08.2019 17:31 Hasiči dostanou v rozpočtu na příští rok proti původnímu návrhu 434 milionů korun navíc. Rozpočet…

Nákup letounů CASA? Bečvář se u soudu zapotil, žalobce vytáhl nepříjemnou…

13.08.2019 16:35 Aktualizováno Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář dnes u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů…

Výstřel v letadle s Babišem. Člen ochranky nespáchal trestný čin, rozhodla…

12.08.2019 16:10 Člen policejní ochranky premiéra Andreje Babiše (ANO) neúmyslným výstřelem na palubě armádního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama