Bradáčová zničila Martincovi život, řekl jeho právník u soudu

Praha - Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová zničila Tomáši Martincovi život svými nepravdivými výroky v médiích. Tato ostrá slova dnes u soudu pronesl Jiří Vyvadil, advokát bývalého šéfa protikorupční policie.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Lenka Bradáčová, vrchni státní zástupkyně
doporučujeme

Martinec po Bradáčové požaduje omluvu a 200.000 korun za její tvrzení, že proti ní konstruoval kauzu.

Martinec tvrdí, že státní zástupkyně využila svého vlivu a odstartovala proti němu mediální kampaň. V březnu 2013 řekla moderátorovi po interview v rádiu, že protikorupční policie na ni "vyrobila" kauzu podjatosti při šetření zakázky údajně spojené s jejím manželem. Martinec nakonec po medializovaném sporu rezignoval na svou funkci.

Ani jeden z aktérů sporu dnes k Obvodnímu soudu pro Prahu 2 nedorazil. Vyvadil v úvodu jednání rozšířil žalobu tak, že se nově netýká pouze původního výroku Bradáčové ve studiu Frekvence 1, ale i všech jejích dalších navazujících tvrzení v médiích.

Státní zástupkyně se tak má podle Martince písemně omluvit za to, že opakovaně uvedla nepravdivou informaci a že tyto nepravdivé informace předala nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi a tehdejšímu ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS), kteří je dále šířili.

"Už ten první výrok byl zcela nepřijatelný, ostatní byly ještě horší. Kdyby zůstala jen u tohoto výroku, snad by se to dalo ještě chápat, ovšem následovala obrovská mediální masáž," tvrdí Vyvadil. "Atmosféra, která v té době byla, prostě vedla k lynči. Paní Bradáčová mu (Martincovi) svými lživými výroky v podstatě zničila život. To by nemělo procházet," dodal.

Právník Bradáčové Pavel Uhl připomněl, že výrok ve studiu Frekvence 1 pronesla Bradáčová až po skončení oficiálního rozhovoru. Podle něj nebyl určen ke zveřejnění.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama