Chovanec dostal výsledky prověrky incidentu na FAMU, zprávu ale zatím zveřejnit nechce

Praha – Ministr vnitra Milan Chovanec už dostal na stůl předběžnou zprávu o postupu policie na FAMU, Kde byla při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze kvůli vyvěšení tibetské vlajky. Policejní prezident Tomáš Tuhý mu dnes poskytl první výsledky vyšetřování.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra
doporučujeme

Policie zatím výsledky nechce zveřejňovat, se zprávou by se měl nejprve seznámit děkan filmové školy Pavel Jech, který je nyní na zahraniční cestě, uvedla mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková. Jednání by se mohlo uskutečnit v pondělí odpoledne po jeho návratu ze služební cesty.

FAMU se během návštěvy čínského prezidenta ve dnech 28. až 30. března připojila k iniciativě veřejného vyvěšení tibetské vlajky coby symbolu vyjadřujícího podporu všem osobám a skupinám, jejichž lidská práva jsou porušována perzekucí ze strany čínského režimu. Přímo v budově se o ni zajímali dva muži, kteří se představili jako příslušníci kriminální policie.

Ministr Chovanec tento týden vyzval šéfa policie, aby postup vysvětlil. Případ chtěl důkladně prošetřit. I proto se dnes s Tuhým sešel. Výsledky prověřování celého bezpečnostního opatření v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta chce policie zveřejnit koncem příštího týdne.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama