Chovanec odstoupí z funkce, pokud policie nadržovala Číňanům

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) neshledal v incidentu s tibetskou vlajkou na pražské FAMU porušení zákona. Pokud ale existoval pokyn, že mají policisté stranit sympatizantům čínské hlavy státu, tak prý odstoupí z funkce.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra
doporučujeme

Policie, která při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga navštívila v souvislosti s vyvěšením vlajky budovu školy, byla podle něj jen neobratná a zbytečně horlivá. Uvedl to dnes v diskusním pořadu Partie televize Prima.

Chovanec se v pondělí sejde s děkanem FAMU Pavlem Jechem. Do té doby nechce zveřejňovat informace ze zprávy policejního prezidenta, kterou k postupu policie na akademické půdě obdržel. V předstihu ale zdůraznil, že policisté podle něj zákon neporušili.

Ministr se také vymezil vůči spekulacím o tom, že za příchodem dvou mužů, kteří se ve škole představili jako kriminalisté, stál šéf Útvaru pro ochranu ústavních činitelů Jiří Komorous. "Pan Komorous má moji důvěru. Nevěřím, že by v tom nějak figuroval," prohlásil.

V souvislosti s návštěvou čínského prezidenta zasahovala policie v celé řadě případů, a to jak proti odpůrcům, tak i příznivcům prezidenta. Výsledky prověřování celého bezpečnostního opatření chce zveřejnit koncem příštího týdne. Chovanec dnes opakovaně řekl, že jestliže se prokáže pochybení policie, vyvodí z toho osobní odpovědnost. Pokud existoval pokyn, že mají policisté stranit sympatizantům čínské hlavy státu, tak prý odstoupí z funkce.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští vojáci dostali medaile za zahraniční mise, potýkali se i s uprchlíky

16.08.2019 14:31 Čeští vojáci, kteří se vrátili ze zahraničních misí v Kosovu, Itálii a Afghánistánu, dnes v Domě…

Hasiči se dohodli se Schillerovou, příští rok dostanou 434 milionů navíc

13.08.2019 17:31 Hasiči dostanou v rozpočtu na příští rok proti původnímu návrhu 434 milionů korun navíc. Rozpočet…

Nákup letounů CASA? Bečvář se u soudu zapotil, žalobce vytáhl nepříjemnou…

13.08.2019 16:35 Aktualizováno Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář dnes u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů…

Výstřel v letadle s Babišem. Člen ochranky nespáchal trestný čin, rozhodla…

12.08.2019 16:10 Člen policejní ochranky premiéra Andreje Babiše (ANO) neúmyslným výstřelem na palubě armádního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama