Případ střelby ve Vysokém Mýtě se vrací k hradeckému soudu

Hradec Králové - Vrchní soud v Praze zrušil loňský verdikt hradeckého soudu, který zprostil obžaloby bývalého strážníka Pavla Koblížka. Ten v roce 2014 před diskotékou ve Vysokém Mýtě jednoho muže zastřelil a druhého těžce zranil.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Kauza se tak vrací ke Krajskému soudu v Hradci Králové. Koblížek byl obžalovaný z pokusu o zabití, svou vinu u soudu opakovaně odmítal a tvrdil, že zbraň použil v sebeobraně.

Podle obžaloby se tři muži, mezi kterými byl i Koblížek, domáhali vstupu do klubu. Opilý Koblížek se údajně s průkazem strážníka domáhal slevy na vstupném, když je ostraha klubu nepustila dovnitř, jeden z nich nastříkal do chodby slzný plyn.

Poté tři bratři Svobodovi začali Koblížka pronásledovat. Strážník nejdříve svým legálně drženým revolverem střílel do vzduchu, pak při následné potyčce zastřelil Radka Svobodu (†21) a jeho bratra Lukáše (26) těžce zranil.

Soud se přiklonil na stranu obhajoby, která střelbu označila za nutnou obranu. "Ten, kdo je napaden, má právo se bránit účinnějšími prostředky," řekl předseda senátu Petr Mráka.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku brzy vypukne cvičení Ample Strike, USA pošlou bombardér a…

22.08.2019 17:59 Letecké cvičení Ample Strike, které bude hostit 22. letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad…

Česko koupí americké vrtulníky Venom a Viper. Podívejte se, co umí

22.08.2019 17:34 Aktualizováno Česká armáda pořídí americké bojové i víceúčelové vrtulníky Viper a Venom. Podle ministra obrany…

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama