Kdo s koho: Při zákroku v Praze se na strážníky vyřítilo 15 lidí +VIDEO

Praha - Pražstí strážníci v úterý zveřejnili video z pátečního výjezdu, kdy zasahovali proti agresivnímu taxikáři. Muž i přes výzvy policistů blokoval výjezd ostatním zaparkovaným automobilům. Když se rozhodli zakročit a agresivního muže zatknout, seběhla se kolem hlídky skupina asi 15 lidí - většinou rodinných příslušníků taxikáře.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"V pátek v podvečer bylo strážníkům z Prahy 5 telefonicky oznámeno, že v ulicích Nádražní a Na Bělidle stojí automobily, které parkují v rozporu se zákonem. Jedno z vozidel taxi stálo zaparkované tak, že bránilo ostatním řidičům vyjet z míst, kde je stání povoleno," přiblížil okolnosti pátečního výjezdu policejní mluvčí Rudolf Rubeš.

Strážníci po chvíli objevili taxikáře, kterému vůz patřil a nařídili mu místo opustit. Ačkoli muž slíbil, že průjezd okamžitě uvolní, když po půl hodině hlídka opět projížděla kolem tohoto místa, vůz tam ještě stál.

Policisté už se nenechali uchlácholit sliby a od taxikáře chtěli předložit občanský průkaz a vysvětlení. Muž se ale odmítal vzdát svých dokladů a hlídce začal vyhrožovat. Se strážníky se taxikář hádal tak dlouho, až na něj vytáhli pouta.

Zdroj: YouTube

"Při tomto zákroku se kolem hlídky seběhla skupinka asi 15 lidí - většinou rodinných příslušníků taxikáře. Ti strážníky obstoupili a snažili se jim bránit v řešení celé situace," popsal dále Rubeš.

Hlídka se ale nenechala znejistit a na pomoc si přivolala posily. Taxikář se tak i přes tvrdé protesty nakonec stejně na policejní služebnu dostal. Celou věc nyní prošetřuje správní orgán mětské části Praha 5.

Loading...
Témata: Policie ČR | Praha | Taxi
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku brzy vypukne cvičení Ample Strike, USA pošlou bombardér a…

22.08.2019 17:59 Letecké cvičení Ample Strike, které bude hostit 22. letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad…

Česko koupí americké vrtulníky Venom a Viper. Podívejte se, co umí

22.08.2019 17:34 Aktualizováno Česká armáda pořídí americké bojové i víceúčelové vrtulníky Viper a Venom. Podle ministra obrany…

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama