Auta na Vinohradech naboural opilý policista Kadlec, nehodu řeší GIBS

Praha - Policie dosud sehnala majitele 21 z 51 aut, které v úterý v Praze na Vinohradech naboural opilý policista. Škoda je zatím vyčíslena na dva miliony korun. Zadrženým řidičem je bývalý policejní pedagog a důstojník Karel Kadlec. Podobné problémy měl již dříve.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Autonehoda
doporučujeme

Případ převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), řekla ČTK její mluvčí Radka Sandorová.

Kadlec je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu poškození cizí věci. Když ho policisté dostihli v Máchově ulici, tak nejprve odmítl provedení orientační dechové zkoušky a nechtěl policistům ukázat řidičský průkaz. Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. "Ve zdravotnickém zařízení se nakonec podrobil i zmíněné orientační dechové zkoušce, která ukázala hodnotu přesahující jedno promile," doplnila Zoulová.

Česká kancelář pojistitelů (ČKP) neeviduje k příslušnému vozidlu pojistnou smlouvu, takže k události bude přistupovat jako k nehodě způsobené nepojištěným vozidlem, řekl ČTK mluvčí kanceláře Aleš Povr. Poškození motoristé uplatní své škody u ČKP a ta je uhradí z garančního fondu. Celou vyplacenou škodu bude kancelář následně vymáhat po nepojištěném motoristovi.

GIBS nyní povede standardní vyšetřování. Podle některých svědků řidič najížděl do aut schválně či opakovaně.

Není to poprvé

Kadlec loni v březnu v Praze neubrzdil svůj jeep a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. Přivolaní policisté mu naměřili 1,5 promile alkoholu v dechu, odběr krve Kadlec odmítl.

Kadlec pak u soudu tvrdil, že v noci před nehodou vypil dvě piva a čtyři panáky tvrdého alkoholu. Krev prý neodevzdal kvůli tomu, že ho urazil lékař. Obvodní soud pro Prahu 2 nejprve policistu nepotrestal s odůvodněním, že se jedná jen o přestupek. Městský soud v Praze ale následně vyhověl stížnosti státního zástupce a případ nižšímu soudu vrátil.

Obvodní soud se měl znovu začít případem zabývat v úterý dopoledne, tedy několik hodin předtím, než Kadlec na Vinohradech havaroval. Hlavní líčení nebylo zahájeno, protože se z něj Kadlec prostřednictvím svého advokáta ze zdravotních důvodů omluvil. Proces tak byl přeložen na 3. května.

Ministr vnitra Milan Chovanec postavil ke konci loňského roku Kadlece mimo službu a policejní důstojník byl také odvolán z funkce na Policejní akademii. Pokud se podle Chovance potvrdí i nová podezření, tak ho hodlá ze sboru propustit bez nároku na výsluhy. Podle ministerstva to je možné v případě, když příslušník policie poruší služební slib tím, že se dopustí zavrženíhodného jednání, které má znaky trestného činu a je způsobilé ohrozit dobrou pověst bezpečnostního sboru.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama