Policista Kadlec má vzkaz. Je pro majitele všech nabouraných aut

Praha - Policista Karel Kadlec, který v úterý svým vozem naboural 51 zaparkovaných aut, se omluvil jejich majitelům prostřednictvím webu Aktuálně.cz. "Nic z toho, co se stalo, jsem neudělal úmyslně,“ tvrdí Kadlec. Škodu je prý připraven uhradit.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Autonehoda
doporučujeme

"Dovolil bych si zatím jen krátce prohlásit, že nic z toho, co se stalo, jsem neudělal úmyslně. Naopak toho velmi lituji a jako člověk se hluboce stydím," svěřil se Kadlec novinářům. Přiznal dokonce i to, že neměl řidičský průkaz, protože mu ho policisté sebrali po loňské nehodě na náměstí Bratří Synků.

"Rád bych se omluvil všem poškozeným i celému policejnímu sboru a udělám vše pro to, abych vzniklou škodu uhradil," dodal také Kadlec.

Karel Kadlec měl být jako učitel na policejní akademii vzorem, místo toho ale v opilosti naboural více než 50 aut. V krvi měl přes jedno promile alkoholu. Podle svědků to vypadalo, že Kadlec najíždí do aut schválně. Je zázrak, že nikoho nezranil. Jestli má jeho počínání i jiný důvod než alkohol, není zatím jasné.

Kadlec je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu poškození cizí věci. Když ho policisté dostihli v Máchově ulici, tak nejprve odmítl orientační dechovou zkoušku a nechtěl policistům ukázat řidičský průkaz. Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. V nemocnic mu policisté naměřili přes jedno promile.

Kadlec neměl svoje auto pojištěné. Škodu tak zaplatí Česká kancelář pojistitelů, která jí po něm následně bude vymáhat.

Kadlec měl s řízením pod vlivem alkoholu problémy i v minulosti. Loni v březnu v Praze podle obžaloby neubrzdil svůj jeep a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. Přivolaní policisté mu naměřili 1,5 promile alkoholu v dechu, odběr krve Kadlec odmítl.

Kadlec pak u soudu tvrdil, že v noci před nehodou vypil dvě piva a čtyři panáky tvrdého alkoholu. Krev prý neodevzdal kvůli tomu, že ho urazil lékař. Obvodní soud pro Prahu 2 nejprve policistu nepotrestal s odůvodněním, že se jedná jen o přestupek. Městský soud v Praze ale následně vyhověl stížnosti státního zástupce a případ nižšímu soudu vrátil. Soud se bude případem zabývat 3. května.

Ministr vnitra Milan Chovanec postavil ke konci loňského roku Kadlece mimo službu a policejní důstojník byl také odvolán z funkce na Policejní akademii. Pokud se podle Chovance potvrdí i nová podezření, tak ho hodlá ze sboru propustit bez nároku na výsluhy.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama