Armáda na podzim uspořádá štábní cvičení mobilizace, uvedl Bečvář

Praha – Česká armáda letos na podzim uspořádá štábní cvičení, aby si prověřila mobilizační opatření. Uvedl to náčelník generálního štábu Jose Bečvář.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Armáda České Republiky
doporučujeme

Samotný nácvik, do kterého se zapojí vojáci i technika, se pak uskuteční příští rok. Kromě profesionálních vojáků se ho zúčastní i aktivní zálohy. Jejich příslušníci budou působit v roli figurantů.

Armáda si během akce nacvičí vybavení mobilizovaných lidí výstrojí, jejich výcvik i nástup k jednotkám. Civilistů se cvičení týkat nebude.

Armáda už cvičení připravuje. Štábní nácvik v gesci sedmé mechanizované brigády se uskuteční v říjnu, cvičení pak ve druhém čtvrtletí příštího roku. Půjde však jen nácvik v rámci armády.

Cílem bude vyzkoušet všechny fáze mobilizace. „Tedy abychom si řekli, kde ten občan přichází do armády, kde je vystrojován, kde je vycvičen, jak se postupně ty jednotky tvoří," poznamenal.

Prověří se tak celý systém nástupu až po dosažení bojové připravenosti mobilizovaných. Součástí pak bude i cvičení ve vojenském prostoru s profesionálními jednotkami.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama