Zeman v Jincích ocenil přínos posádky: Nevěřte fámám, že bude zlikvidována

Jince – Prezident Miloš Zeman dnes navštívil obec Jince na Příbramsku. Při té příležitosti navštívil 13. dělostřelecký pluk. Zeman později na mítinku na náměstí ujistil místní lidi, že vojenská posádka v Jincích zůstane i po zrušení brdského vojenského újezdu. 

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Zeman si spolu s hejtmanem Milošem Peterou (ČSSD) a zástupci armády prohlédl vojenskou techniku a položil květiny k pomníku vojáka z jinecké posádky, který tragicky zahynul při cvičení v roce 2013. Prezident dnes v Jincích končí svou třídenní cestu po Středočeském kraji.

Občany ujistil, že se posádka v ovci rušit nebude. „Nevěřte fámám, že bude likvidována, bude mít svých 600 hektarů cvičebního prostoru a vím, že vojenská posádka je jedním z faktorů ekonomického rozvoje obce," zopakoval před lidmi, jichž na náměstí dorazilo kolem tří stovek. Na rozdíl od předchozích mítinků měla akce poklidný průběh a viditelně se na ní neobjevili žádní prezidentovi odpůrci.

Zeman také poděkoval starostovi Jinců Josefu Hálovi (KSČM) za „občanskou statečnost", která se podle něj projevila tím, že ho podpořil před prezidentskou volbou, a také tím, že byl podle prezidenta duchovním otcem boje proti americkému radaru v Brdech.

Zeman se rovněž vyznal z lásky k Brdům, které má prý skoro stejně rád jako Vysočinu.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama