Chovanec hájil policii: Návštěvu Si Ťin-pchinga zvládla, potřebuje "psychoklima"

Praha - Policisté zvládli březnovou návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze velmi dobře, řekl dnes poslancům ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Přidejte svůj názor

Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra
doporučujeme

Neprokázalo se podle něho, že by policie měla plošný příkaz stranit lidem, kteří hlavu státu Čínské lidové republiky vítali. V instruktáži je napsán pravý opak, uvedl.

Poslanci pravicové opozice naopak mluví o porušování práv obyvatel, kteří chtěli projevit názor na stav lidských práv v Číně. Politici TOP 09 a ODS vyslovili podezření na politické ovlivňování bezpečnostních opatření.

Chovanec prohlásil, že bude policisty hájit. Policie podle něho potřebuje "psychoklima", aby sloužila státu.

Pravice hovoří i o porušení ústavního shromažďovacího práva kvůli uzavření Hradčanského náměstí, kam byla svolána demonstrace na podporu Tibetu. Chovanec uvedl, že o možnost uzavírky požádal magistrát velitel opatření, a připomněl, že záležitostí se bude zabývat soud. Pokud u soudu neuspějeme, budeme těžko zajišťovat bezpečnost v České republice, podotkl ministr. Ministerstvo vnitra by podle něho žádalo změnu zákonů.

Když má někdo pochyby o postupu policie, má se obrátit na Generální inspekci bezpečnostních sborů, řekl Chovanec. Inspekce už několik podání řeší, ministr na ni vliv nemá, poznamenal.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama