Bourající policista Kadlec byl obviněn. Hrozí mu tři roky vězení

Praha - Policista Karel Kadlec byl obviněn za nabourání 29 aut na pražských Vinohradech, škoda byla vyčíslena na více než dva miliony korun. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tři roky vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Přidejte svůj názor

Autonehoda
doporučujeme

Kadlec svým terénním vozem zdemoloval 12. dubna v pražské Šumavské ulici desítky vozů. Podle mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánky Zenklové řídil pod vlivem alkoholu a blíže neurčených léků. Škoda byla vyčíslena na 2 miliony a 70 tisíc korun. Podle Zenklové Kadlec naboural 29 aut, uvedl web Novinky.cz. Původně policisté hovořili o 51 nabouraných autech.

Na místě Kadlec dechovou zkoušku odmítl s tím, že přístroji nedůvěřuje. Souhlasil ale s odběrem krve. V nemocnici si to ale rozmyslel a policistům do alkoholtestru dýchnul. Podle závěrů Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která případ vyšetřovala, měl Kadlec v krvi 1,31 promile alkoholu.

Teď Kadlecovi hrozí trest odnětí svobody v rozmezí 6 měsíců a 3 let. Přitom v den, kdy Kadlec na Vinohradech boural, měl být u soudu kvůli loňské nehodě. Na náměstí Bratří Synků 10. března 2015 naboural vůz, který před ním zastavil, aby dal přednost chodcům. Kadlec se ale vymluvil na nemoc a k soudu nepřišel.

Policistům měl vloni Kadlec nadýchat přes 1,5 promile. Podle něj šlo o zbytkový alkohol z večera. Instruktor Policejní akademie se pak nechal odvézt do nemocnice na odběr krve. Tam se ale dostal do sporu, když jej mělo urazit, že se jej lékař zeptal, jestli neví, který prst je ukazováček. Kadlece totiž vyzval, aby si ukazováčkem sáhl na nos, on přitom ale použil prostředníček.

Loading...
Témata: Kadlec, Karel
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama