Bývalý policista se pustil do svých kolegů. To opravdu nevidíte žádný škraloup?

Praha - Pražský městský soud ve čtvrtek zprostil obžaloby aktivistku Kateřinu Krejčovou, která byla viněna z napadení policisty na demonstraci. Pražská policie však i nadále za svým policistou stojí. A to je podle bývalého policejního vyšetřovatele a senátora zelených Václava Lásky smutné.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Policie ČR
doporučujeme

Soudkyně svůj verdikt odůvodnila tak, že policistu Krejčová spíše zezadu „objala", nechtěla mu prý ublížit. Zpochybnila i to, že policistu nějakým způsobem zranila. Vedení pražské policie po vynesení rozsudku podpořilo policistu, který zákrok prováděl. Jakékoli maření práce policistů označilo za nepřípustné.

„Jakékoli jednání, ať verbální nebo fyzické, směřující k maření úkonu policisty coby úřední osoby považuji za absolutně nepřípustné. V tomto ohledu jednoznačně za policisty stojím a budu je podporovat v jejich nelehké práci i nadále." uvedl k celé věci ředitel pražské policie Miloš Trojánek.

„Mě tak strašně mrzí, jak se Policie staví ke zproštění slečny, která skočila na záda policistovi. Jak se za toho policistu bezpodmínečně staví a vyjadřuje mu podporu. Týdeníku Policie, kolegové policisté, opravdu na jednání tohoto policisty nevidíte žádný škraloup?" zajímá senátora a bývalého policistu Lásku.

Zdůrazňuje především jednu věc. „Policista poté, co se o něj opřela žena (prostě tu událost můžete vidět na videu) šel na sedm dní na nemocenskou. Dovolím si zavzpomínat, když jsem na obvodním oddělení sloužil já v devadesátých letech. Přitom jsem hrál pralesní fotbalovou ligu. Po každém víkendu jsem byl pokopanej jak pes. Koňary, modřiny, natažený vazy, podvrknutý kotníky," vzpomíná na sociálních sítích.

Ale hned druhý den se vrátil do služby. „V práci, kterou jsem miloval. Pamatuju si případ, kdy v neděli dopoledne jsem hrál zápas. Při zápase jsem dostal loktem a mimo pořádnýho monoklu mi i prasklo obočí. V poledne mi to doktor sešil šesti stehy a ještě ten den odpoledne jsem byl ve službě. A poctivě jsem si odvedl své. A tak se znovu musím zeptat. Fakt nebude ani malinko sebereflexe? Fakt byl ten odchod na sedmidenní nemocenskou v pořádku?" dodává senátor Láska.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama