Zemanův přítel má problém. Zasahují u něj celníci

Praha - Moravský podnikatel Vladislav Jarošek se opět potýká s problémy. Ve vinařských sklepích spojených právě s bývalým členem SPOZ v posledních dnech zasahuje celní správa. Uvedl to server Lidovky.cz.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Celní správa
doporučujeme

V obci Mutěnice už třetí den zasahují pracovníci celní správy. Zajímají se podle serveru o tamního podnikatele Vladislava Jaroška, který už jednou obec kvůli daňovým podvodům nechvalně proslavil.

Známý Miloše Zemana byl v minulosti za černé obchody s lihem odsouzen, trestu se ale zatím vyhnul. Nyní se prý celníci zajímají mimo jiné o Sklepy Jarošek, které dříve vlastnil a kam pozval v květnu roku 2011 svého přítele Miloše Zemana, a to krátce poté, co zde založil buňku Strany práv občanů, dříve Zemanovců.

Celníci podle serveru prostory sklepů uzavřeli a dovnitř nikoho nevpouští. Na jejich dlouhou přítomnost poukázal také starosta Mutěnic Dušan Horák. „Jsou tam už nějaký ten den. Když jsem jel kolem, stála tam auta celní správy i policie," popsal pro server Lidovky.cz.

Jarošek připravil stát podle soudu o sedmdesát milionů korun. Nepřiznal totiž daň za hektolitry lihu. Za to mu byl uložen trest šest let vězení. Nastoupit měl v lednu 2013, ze zdravotních důvodů ale požádal o odklad a soud mu vyhověl. Další nástup měl tak stanovený na srpen téhož roku, ani to ale nesplnil a zmizel. Nakonec byl dopaden na slovensku.

Loading...
Témata: Miloš Zeman | Celníci
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku brzy vypukne cvičení Ample Strike, USA pošlou bombardér a…

22.08.2019 17:59 Letecké cvičení Ample Strike, které bude hostit 22. letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad…

Česko koupí americké vrtulníky Venom a Viper. Podívejte se, co umí

22.08.2019 17:34 Aktualizováno Česká armáda pořídí americké bojové i víceúčelové vrtulníky Viper a Venom. Podle ministra obrany…

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama