Pozor na silnicích: Dopravní policie dostala další civilní škodovky

Praha - Dopravní policie si v pátek převzala 35 nových vozidel Škoda Octavia. Vozy jsou v civilním provedení, ale jsou vybaveny nejmodernější měřící technikou. Policisté je využijí na skryté hlídkování na silnicích, a hlavně na lov silničních pirátů. V minulosti už policie dostala padesátku stejných vozů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Přímo v Mladé Boleslavi si vozy převzali ředitel služby dopravní policie Tomáš Lerch a náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku Petr Petřík. Policisté si pochvalují, že moderními vozy teď bude vybavený každý dopravní inspektorát.

"Nové vozy pro skrytý dohled nad bezpečnostní silničního provozu přinesly již ve službě dopravních inspektorátů významné bezpečnostní a preventivní výsledky," uvedl policejní prezident brigádní generál Tomáš Tuhý.

"Tato vozidla, financovaná z Fondu zábrany škod, jsou obměnou dosluhující techniky. V tomto roce se budeme zaměřovat také na to, aby byli dopravní policisté zejména na dopravně zatížených komunikacích co nejvíce viditelní," dodal generál Tuhý.

Policejní vozy mají benzínové motory 1,8 TSI o výkonu 132 kW. Jsou vybaveny pohonem všech kol a automatickými dvojspojkovými převodovkami DSG. Auta jsou také vybavena nejmodernější záznamovou a měřící technikou, která umožňuje měření rychlosti jak za jízdy, tak když policejní vůz stojí.

Kamery ve vozidle dokumentují přestupky. Dokážou ale také přečíst poznávací značky a porovnat je s evidencí odcizených a hledaných vozidel. Vůz má zabudované skryté výstražné zařízení (majáčky) a také světelné cedule, přes které mohou policisté předávat informace řidičům.

"Vítězství v náročném tendru Policie České republiky opětovně dokazuje sílu modelu Octavia, který se oprávněně těší vysoké oblibě všech skupin zákazníků," říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika. "Zákazníci dlouhodobě oceňují vysokou kvalitu a výhodné provozní náklady vozů Škoda," dodává Vlček.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku brzy vypukne cvičení Ample Strike, USA pošlou bombardér a…

22.08.2019 17:59 Letecké cvičení Ample Strike, které bude hostit 22. letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad…

Česko koupí americké vrtulníky Venom a Viper. Podívejte se, co umí

22.08.2019 17:34 Aktualizováno Česká armáda pořídí americké bojové i víceúčelové vrtulníky Viper a Venom. Podle ministra obrany…

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama