Mladík na Florenci neukázal občanku, tak ho policisté zatkli. Přehnali to?

Praha - Na sociálních sítích se objevilo video, ve kterém smíšená hlídka policie a armády zadržuje muže na Florenci. Podle policistů se odmítl mladík legitimovat a kladl odpor. Incident začal vyšetřovat odbor vnitřní kontroly policie.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Ve vestibulu autobusového nádraží Florenc zadržela hlídka policistů a vojáků muže, který údajně odmítl předložit doklad totožnosti. Video zásahu sdílel portál A2larm.cz, zatčení podle redaktorů proběhlo v sobotu 23. dubna dopoledne.

Video (zde) zachycuje až průběh zadržení, není proto jasné, co se dělo předtím. Samotné nasazování pout vypadá násilně, mladík totiž kladl odpor. Několikrát se sám muž zeptá, co udělal, že ho chce hlídka zatknout. Policisté odpovídají, že jim neukázal doklad totožnosti.

"Moji pozornost přilákala silná tupá rána, když policisté toho kluka narazili na zeď v těsné blízkosti Burger Kingu. Předtím jsem si ničeho podezřelého nevšiml," citoval portál svědka, který incident natočil.

"Od tohoto momentu jsem vytáhl mobil a vše začal natáčet. Ten kluk byl hrozně vystrašený a žádal o pomoc, to byl důvod, proč jsem to nedokázal přejí," pokračoval muž za "kamerou".

"Případem se zabýváme, zatím ale neznáme všechny úhly pohledu, abychom mohli situaci zhodnotit. Čekám na podklady od kolegů, kteří se věci věnují, pak s výsledky seznámíme veřejnost," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Věcí by se měl zabývat odbor vnitřní kontroly.

Video vyvolalo na sociálních sítích, na nichž se hojně sdílí, bouřlivou diskuzi. "Šikana v praxi, nic víc... nudí se tam, tak buzerujou slušný lidi," píše jeden z uživatelů. "Všichni se chcete v ČR cítit bezpečně, ale když se dělaj kontroly osob, tak máte plno keců," odporuje jiný.

Smíšené hlídky policistů a vojáků se v ulicích Prahy pohybují od 22. března, kdy byl v Česku vyhlášen 1. stupeň ohrožení terorismem. Vojáci mají v takových případech stejné pravomoci jako policie. Stalo se tak po útocích v Bruselu, při nichž zemřelo více než 30 lidí a stovky byly zraněny.

Loading...
Témata: Policie ČR | Praha
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští vojáci dostali medaile za zahraniční mise, potýkali se i s uprchlíky

16.08.2019 14:31 Čeští vojáci, kteří se vrátili ze zahraničních misí v Kosovu, Itálii a Afghánistánu, dnes v Domě…

Hasiči se dohodli se Schillerovou, příští rok dostanou 434 milionů navíc

13.08.2019 17:31 Hasiči dostanou v rozpočtu na příští rok proti původnímu návrhu 434 milionů korun navíc. Rozpočet…

Nákup letounů CASA? Bečvář se u soudu zapotil, žalobce vytáhl nepříjemnou…

13.08.2019 16:35 Aktualizováno Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář dnes u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů…

Výstřel v letadle s Babišem. Člen ochranky nespáchal trestný čin, rozhodla…

12.08.2019 16:10 Člen policejní ochranky premiéra Andreje Babiše (ANO) neúmyslným výstřelem na palubě armádního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama