Hrdinský pes z Česka pomáhal na misi. Nasadil při tom vlastní život

Praha - Hodně nepříjemný zážitek si ze své mise v Makedonii odnesl služební pes Adebayor. Toho minulou středu poblíž obce Davidovo uštknul jedovatý had. Díky včasné péči veterinářů pejsek přežil.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Vojenský speciál, který v pátek převážel skupinu českých policistů na řecký ostrov Lesbos, při letu zpět krátce přistál ve Skopje a Adeho s jeho psovodem převezl do Prahy. Odtud se Ade přesunul do vojenského veterinárního zařízení v Hlučíně, kde má zajištěnu špičkovou veterinární péči.

Zraněného pejska v jeho dočasném domově navštívil i policejní prezident Tomáš Tuhý. Přijel se osobně přesvědčit o Adeho zdravotním stavu, kterou mu poskytují armádní veterináři.

"Policejní kynologie je velmi důležitou součástí policejní práce a nasazení služebních psů v zahraničí se velmi osvědčilo. Věřím, že se Ade již brzy plně zotaví a vrátí se do služby. Veterinárním lékařům jsem osobně poděkoval za nadstandardní péči, kterou našemu svěřenci poskytují," uvedl policejní prezident.

Loading...
Témata: Policie ČR | Psi | makedonie
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku brzy vypukne cvičení Ample Strike, USA pošlou bombardér a…

22.08.2019 17:59 Letecké cvičení Ample Strike, které bude hostit 22. letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad…

Česko koupí americké vrtulníky Venom a Viper. Podívejte se, co umí

22.08.2019 17:34 Aktualizováno Česká armáda pořídí americké bojové i víceúčelové vrtulníky Viper a Venom. Podle ministra obrany…

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama