Vnitro chystá kvůli migraci zvláštní jednotku Cizinecké policie

Praha – Při Cizinecké policii vznikne nová zvláštní jednotka, která bude připravena zasahovat v případné migrační vlně. Plánuje to ministerstvo vnitra. Připravena má být také k okamžitému vyslání do zahraničí, a to při ochraně vnější schengenské hranice.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Informaci přinesl deník Právo, který píše, že by jednotka měla mít 181 členů umístěných v Praze. Brně a Ostravě. „Podle vnitra by jednotka v případě potřeby měla okamžitě reagovat na nové situace v migraci, zajišťovat bezpečnost, veřejný pořádek a ochranu hranic Česka," píše list.

Její členové by mohli být také vyslání na pomoc do zahraničí nebo by měli asistovat v nových zařízeních určených k zajištění cizinců. Zapojit by se měli o do odhalování organizovaného zločinu a terorismu.

Podle Práva má nápad příznivce nejen v koaličních stranách, ale také u části opozice. „Nasazení takové jednotky a její dislokaci po republice v případě cesty uprchlíků přes naše území, což se může stát, lze jedině přivítat," uvedl pro deník místopředseda klubu ANO a bývalý policista Bronislav Schwarz, který je s návrhem obeznámen. Podobně to vidí také  šéf poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. Ne zřejmě neřekne ani ODS, podle Úsvitu je to řečení nedostatečné.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama