Chovanec chce lepší spolupráci při ochraně metra, městská a státní policie budou cvičit společně

Praha – Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes žádal zvýšení bezpečnosti pražského metra, podle něj je třeba zapracovat na lepší součinnosti městské a státní policie. Premiér Sobotka, primátorka Adriana Krnáčová a Chovanec dnes v rámci bezpečnostního auditu navštívili také pražské letiště a seznámili se s bezpečnostními opatřeními, která se využívají tam.

Přidejte svůj názor

Pražské metro, stanice Staroměstská
doporučujeme

Společné cvičení obou policejních složek by se mohlo uskutečnit letos na podzim. Chovanec dnes společně s premiérem Sobotkou Krnáčovou jednali s vedením Dopravního podniku hlavního města Prahy, při jednání se dotkli především otázky bezpečnosti metra a připraveností na rizikové situace.

Uvedl také, že státní policie má speciální tým nazvaný METRO, ve kterém slouží téměř sto policistů. „Chceme daleko větší součinnost při cvičeních. Pokud by se jednou něco stalo, tak je potřeba, aby se policisté orientovali v metru, spolupracoval spolu," podotkl ministr.

K zajištění větší bezpečnosti metra i celého města by v budoucnu mohl přispět i nový kamerový systém o jehož instalaci uvažuje magistrát. Primátorka Krnáčová uvedla, že hlavním účelem je zachycení případných nežádoucích jevů, systém prý naopak nemá obtěžovat občany. Také Chovanec považuje za nutné, aby Pražany neobtěžovaly, ale umožnily například identifikovat obličeje pachatelů.

Podle něj je podstatné také to, aby data z kamer mohli policisté využívat ve spolupráci se dopravním podnikem nebo například zaměstnanci letiště. "Oni jsou dnes v postavení, kdy nemohou zadržet konkrétní osobu, byť mají důvodné podezření," řekl Chovanec k problému, který se bude upravovat legislativně.

„Sdílení dat mezi policií a civilními subjekty, pravidla tohoto sdílení a možnost civilních zaměstnanců krátkodobě zadržet osobu na stejné bázi jako mají dejme tomu myslivci nebo rybáři," vyjmenoval podstatu legislativní změny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama