Proč GIBS opět neřešil kriminalitu policie? Chovanec žádá vysvětlení

Praha – Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes uvedl, že Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a státní zastupitelství budou muset v budoucnu, pokud to umožní vyšetřování, vysvětlit, proč nebyla využita Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) při vyšetřování ve vnitřních strukturách policie.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra
doporučujeme

Policie dnes po tříletém vyšetřování obvinila z neoprávněného předávání informací z trestních řízení a uzavřených systémů bezpečnostních složek tři lidi. Šlo mimo jiné o protikorupčního policistu a člena Celní správy ČR.

Ministr  připomněl, že jde už o druhý případ kriminality v řadách policie, který neřešila GIBS. Tím prvním byla olomoucká kauza. I proto bude chtít vysvětlení. Pokud by to tak šlo dál, je podle něj na místě se ptát, zda má Generální inspekce bezpečnostních sborů v této podobě vůbec má smysl.

Aktuálním případem se policie začala zabývat už v říjnu 2013. O rok později bylo vyšetřování delegováno na ÚOOZ, přestože podle obecné příslušnosti by případ spadal pod GIBS. Podle vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové byla důvodem „ekonomika a samotné naplnění účelu trestního řízení".

V říjnu 2015 zasahoval ÚOOZ v Praze a Olomouckém kraji v případu s krycím názvem Vidkun. V kauze údajné korupce jsou mezi čtyřmi obviněnými šéf odboru olomoucké hospodářské kriminality Radek Petrůj a náměstek olomouckého policejního ředitele Karel Kadlec.

Loading...
Témata: Chovanec, Milan | ÚOOZ | GIBS
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama