Chovanec chce na vnitru zřídit centrum boje proti terorismu a hybridním hrozbám

Praha – Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes oznámil, že v rámci jeho rezortu by od začátku příštího roku mělo fungovat specializované centrum boje proti terorismu a hybridním hrozbám. Nový odbor by byl jedním z průběžných výsledků práce na bezpečnostním auditu, který resortu vnitra zadal předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Přidejte svůj názor

Ministerstvo vnitra
doporučujeme

Chovanec  to dnes uvedl na konferenci k prvním výsledkům bezpečnostního auditu ČR. Ten bude mít 11 kapitol zaměřených na jednotlivé hrozby. Předběžně je zatím uzavřeno pět, například extremismus a terorismus. Chovanec doufá v to, že na konci příštího roku by se materiálem mohla zabývat Bezpečnostní rada státu a následně i vláda.

Přibližně 30 odborníků by se podle Chovance mělo zabývat výsledky auditu a dál je rozpracovávat. Dalším průběžným opatřením reagujícím na audit je podle premiéra Sobotky navyšování kapacit policie, armády i tajných služeb.

V rámci ministerstva vnitra by se měl oddělením některých odborů vytvořit velmi malý odbor, který by se problematikou zabýval na špičkové úrovni, vysvětloval ministr. Centrum by mělo začít fungovat od začátku roku 2017. „Budou to civilové, zaměstnanci ministerstva vnitra. Nechci, aby v tom byli policisté ani zástupci tajných služeb," dodal ministr.

Bezpečnost v Česku by měla být také posílena díky zlepšení ochranných opatření na pražském Letišti Václava Havla a dalších mezinárodních letištích v zemi.

Chovanec se domnívá, že Česko je nejvíce ohroženo extremismem, migrací a také nedostatkem vody. „Bezesporu je to sucho, které z toho dnes vychází. Velmi nás překvapilo, jak je toto téma náročné na řešení. Je třeba s tím začít velice rychle něco dělat," poznamenal Chovanec.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama