Bradáčová chce vazbu pro dva obviněné v kauze ÚOOZ

Praha – Dva ze tří obviněných, které zadržel ve středu policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) by měli jí do vazby. Navrhuje to pražské vrchní státní zastupitelství. Policie se případem zabývá od srpna 2013.

Přidejte svůj názor

Lenka Bradáčová, vrchni státní zástupkyně
doporučujeme

Návrh na uvalení vazby se týká dvou ze tří obviněných v kauze neoprávněného předávání informací z trestních řízení. Uvedla to šéfka zastupitelství Lenka Bradáčová. Třetí obviněný byl podle ní propuštěn na svobodu. Soud musí o návrhu na vzetí do vazby rozhodnout do 24 hodin od jeho podání.

„Vrchní státní zástupkyně v Praze sděluje, že ve věci neoprávněného předávání informací z probíhajících trestních řízení podala  soudci návrh na vzetí do vazby dvou zadržených obviněných osob, a to z důvodů uvedených v § 67 písm. b), c) tr. řádu, tedy z důvodů reálné obavy, že v případě ponechání obviněných na svobodě hrozí, že budou mařit trestní stíhání působením na dosud nevyslechnuté svědky a budou opakovat trestnou činnost, pro kterou jsou stíháni. Třetí obviněná osoba byla propuštěna ze zadržení," uvedla Bradáčová v oficiálním prohlášení.

Podle médií jsou mezi zadrženými detektiv protikorupčního útvaru Radek Holub, bývalý policista Igor Gáborík a středočeský celník Pavel Šíma. Stíháni jsou za zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku, podplácení a neoprávněný přístup k počítačovému systému. Za přijetí úplatku pachatelům hrozí tři až deset let vězení, za podplácení jeden rok až šest let odnětí svobody.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo obrany porušilo zákon. Musí zaplatit pokutu 7,2 milionu

19.08.2019 18:49 Aktualizováno Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 7,2 milionu korun…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Čeští vojáci dostali medaile za zahraniční mise, potýkali se i s uprchlíky

16.08.2019 14:31 Čeští vojáci, kteří se vrátili ze zahraničních misí v Kosovu, Itálii a Afghánistánu, dnes v Domě…

Hasiči se dohodli se Schillerovou, příští rok dostanou 434 milionů navíc

13.08.2019 17:31 Hasiči dostanou v rozpočtu na příští rok proti původnímu návrhu 434 milionů korun navíc. Rozpočet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama